Strona główna » Blog » Kair. Egipska stolica i jej atrakcje

Kair. Egipska stolica i jej atrakcje

Jest nie tylko stolicą Egiptu, ale i największym miastem na kontynencie afrykańskim. Turyści pojawili się w tym mieście już w XIX wieku, kiedy to świat na nowo odkrył bogactwo tej części Ziemi. Wraz z odkryciami kolejnych piramid i mumii rosła popularność Kairu. Dziś jest on wyjątkowo atrakcyjną metropolią, a wizyta na jego terenie dostarczyć może silnych wrażeń. Co koniecznie trzeba zwiedzić w tym mieście?

Kairska cytadela
Ta budowla jest jednym z symboli Kairu. Zbudowana w XII wieku jako siedziba egipskich władców, po dziś dzień góruje nad miastem. Na jej terenie można zwiedzić aż trzy ciekawe placówki muzealne oraz jeden z najważniejszych zabytków sakralnych Egiptu – meczet Muhammada Alego. Ta XIX – wieczna świątynia zachwyca swą architekturą, w której doskonale widoczna jest fascynacja stylem osmańskim.

Dzielnica Koptyjska i wiszący kościół
Turyści odwiedzający Kair tej dzielnicy pominąć nie mogą. Jest ona nie tylko najstarszą dzielnicą miasta, ale i tą, która zachwyca swą oryginalnością. Można tu znaleźć wiele pamiątek z okresu rzymskiego, jak i z czasów wczesnego chrześcijaństwa. Stare świątynie oraz uliczki wijące się między historycznymi budowlami sprawiają, że można się odbyć niezwykłą podróż w czasie. Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli jest tu kościół zwany „Zawieszonym”. Wzniesiony na wysokich filarach, jest jednym z najstarszych i najbardziej oryginalnych kościołów w Egipcie.
Chcąc bliżej poznać koptyjską kulturę koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Koptyjskie. To właśnie w tym miejscu zgromadzono ciekawą kolekcję przedmiotów i dokumentów związanych z życiem egipskich chrześcijan.

Kair nie jest oczywiście jedynym miastem, którym może skusić turystów Egipt Wycieczki po tym rozległym kraju obejmują również tak ważne ośrodki, jak Luksor, Asuan czy Aleksandria. Każde z nich ma swój charakter, każde może zaskoczyć turystów swym bogactwem. Nie powinno to dziwić, gdyż Egipt jest jednym z tych państw, w których z historią i niezwykłymi budowlami można się spotkać niemal na każdym kroku.

2018-02-13T08:16:45+00:0028 kwietnia 2013|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: