zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Jesienny Baby Shower

Jesienny Baby Shower

Jesień to czas refleksji, złotych odcieni, kasztanów, zasypanych liśćmi ścieżek w parku; to czas medytacji i rozmyślań, ostatnich przejażdżek rowerowych przed nadejściem zimy; to przede wszystkim stan ducha, ale nie tylko… Ciało też reaguje na zmianę aury. Wewnętrzny stan przypisany to tej pory roku poeci określali mianem spleen’u – tak, jesień sprzyja refleksji i każe na chwilę się zatrzymać. Jesienią zwalniamy tempo, więcej czasu spędzamy w domu i rozmyślamy.

Jesień to także czas melancholii, która czasami nie rozpuszcza naszego samopoczucia. Z jednej strony czujemy w powietrzu piękną złotą jesień, jednak przez kości zaczyna przeszywać nas chłodniejszy powiew wiatru i świadomość tego, że już niedługo będą przymrozki. Dlatego ten okres jest wprost stworzony do tego, aby umilać i dopieszczać sobie życie małymi przyjemnościami. Nic tak nie poprawia nam samopoczucia jak organizacja imprezy przedurodzinowej! Gdy rodzi się nam pierwsze dziecko organizujemy wraz z najbliższymi powitanie, a już na kilka miesięcy przed rozwiązaniem przygotowujemy się do jego narodzin.

Przyszła Mama wybiera się na spacer, zastanawia się jak to będzie, gdy na świecie pojawi się jej maluch, całkowicie odmieniając jej życie. Zaczyna wspominać swoje dzieciństwo, słucha muzyki, otwiera książkę, siada na ławce i obserwuje Mamy z wózkami; wcześniej ich nie zauważała, teraz i one widzą ją… „Jak to będzie? Czy sobie poradzę?” Takie pytania nas nurtują. Macierzyństwo zaskakuje nas jak jesienny deszczyk. Spacer po parku, przejażdżka do sklepu rowerem z koszem wiklinowym mają smak przygody, wszystko jest inne. Gdy oczekujemy pierwszego dziecka, a ciąża niekiedy nas osłabia, spacer, zbieranie kasztanów, ciepłe mleko z miodem na sen stają się największymi antydepresantami.

Podobnym antydepresantem jest także tradycja przyjęć Baby Shower, której geneza pochodzi od samej nazwy imprezy, zaciągniętej z angielskich słów znaczącej dosłownie prysznic dziecięcych prezentów i miłości. Oprócz wręczania i rozpakowywania prezentów są także gry, quizy, wróżby i różne zabawy. Na przedurodzinowym przyjęciu na przyszłą mamą czekać będą garść słodkich prezentów, tort, a także baloniki.

Przed narodzeniem dziecka będzie Ci potrzebnych wiele rzeczy – od jednorazowych pieluch, po ubranka, mebelki, buteleczki, smoczki… Dlatego dobrze jest, aby inicjatorzy imprezy wcześniej ustalili między sobą jakie prezenty kupują. Bo właśnie główną intencją Baby Shower jest obdarowywanie przyszłych rodziców.

Używaj tylko naturalnych produktów, zwłaszcza jesienią. Na przykład ubranka z kolekcji Elegance Mon Petit Bébé świetnie sprawdzą się jako wspaniały prezent na Baby Shower, ale także jako dziecięca garderoba na tę porę roku – nieco chłodną i deszczową. Oferta Mon Petit Bébé – to także kolekcje Classic i Premium, które mogą śmiało stanowić pierwszą wyprawkę świeżo upieczonego rodzica. W ofercie sklepu znajdziesz gotowe, pięknie zapakowane komplety ubranek Mon Petit Bébé, które doskonale posłużą jako wykwitny i użyteczny prezent.

Skompletowane gotowej wyprawki zaprojektowano z myślą o jeszcze nie do końca wtajemniczonych rodzicach, którzy z braku czasu czy pomysłu szukają i potrzebują gotowej oferty lub propozycji. Śpioszki, kaftanik, spodenki, body kimono z długim bądź krótkim rękawem (wygodna konstrukcja w stylu kimono, pozbawiona bocznych szwów, umożliwiająca założenie ubranka bez przekładania przez główkę dziecka), ręczniczki o dużej hydrofilności – czyli wchłanialności wody, ażurowe kocyki do wózeczka, umożliwiające swobodne oddychanie, to tylko kilka propozycji.

Markę Mon Petit Bébé wyróżnia proste, oszczędne wzornictwo, które najlepiej sprawdza się przy noworodkach, w przeciwieństwie do agresywnego, nasyconego kolorami, które zmusza producentów do używania ciężkich, niewygodnych haftów, aplikacji, syntetycznych farbników czy sitodruków do ozdoby.

Warto podczas jesiennych spacerów, w oczekiwaniu przyjścia naszego dziecka na świat, postudiować ofertę naszych rodzimych marek produkujące ubranka dla dzieci, a czym wyróżnia się Mon Petit Bébé. Taka refleksja przekona nas do kupowania produktów, które są bezpieczne dla naszego przyszłego potomka. A może będąc w ciąży, spodziewając się pierwszego dziecka, dojrzewając do jego narodzin, razem z nim, rozmyślając o nim zanim się pojawi, spróbujmy wsłuchać się w to, co ma nam do powiedzenia…

Więcej inspiracji na blogu http://www.monpetitbebe.pl/blog/

2018-03-14T12:17:03+01:0027 października 2010|Styl|

Może zainteresuje Cię również: