Jedno oko na Maroko – najciekawsze miejsce na zimową wyprawę

Strona główna » Blog » Jedno oko na Maroko – najciekawsze miejsce na zimową wyprawę

Jedno oko na Maroko – najciekawsze miejsce na zimową wyprawę

Ten kraj fascynuje swą różnorodnością oraz niezwykłą kulturą. Egzotyczna atmosfera, afrykańska i arabska kultura łączą się tu z silnymi wpływami europejskimi. W efekcie turyści w tym islamskim kraju są nie tylko mile widziani, ale i traktowani z dużą dozą wyrozumiałości. Nic dziwnego, że ziemia marokańska cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jakie miejsca pozwalają na spędzenie w tym kraju niezapomnianych ferii zimowych? 

Zima w marokańskim wydaniu

Kiedy jechać do Maroka? Najlepiej w okresie zimowym. Gdy w Polsce trzaska mróz, w Maroku upały przestają dokuczać tak bardzo, mimo to nadal jest bardzo ciepło. To najlepsza pora dla tych osób, które chcą spędzić w tym kraju czas na intensywnym zwiedzaniu.Maroko może się pochwalić wyjątkowymi atrakcjami, których poznanie umożliwia m.in. oferta fly.pl. Dzięki temu każdy może spędzić niezapomniane zimowisko na gorącym kontynencie i przeżyć wyjątkowe spotkanie z Afryką. Co warto zobaczyć na terenie Maroka? Atrakcji jest wiele. Wyróżniają się dwa miasta, do których można dotrzeć wyjątkowo szybko. To Agadir oraz Marrakesz – znane doskonale na świecie dzięki swej architekturze i naturalnym walorom turystycznym. Jak można spędzić w nich czas?

Agadir: metropolia pełna kontrastów

Agadir to z jednej strony potężne miasto, które przyciąga doskonałym połączeniem oraz położeniem nad OceanemAtlantyckim. Z tego też względu stał się on popularnym kurortem, który zachęca turystów możliwością wypoczynku na plaży oraz zwiedzenia jednej z najbardziej nietypowych „starówek” na świecie. Na czym polega jej wyjątkowość? Na tym, że obecne „zabytki” starego miasta są efektem prac przeprowadzonych po potężnym trzęsieniu ziemi, które doprowadziło w 1960 roku do zniszczenia większości obiektów na terenie Agadiru. Efekty tych prac z pewnością warto zobaczyć.

Marrakesz: u stóp Atlasu Wysokiego

Leżący u stóp Atlasu Wysokiego Marrakesz to kolejne miasto, w którym można spędzić niezwykłe, zimowe wakacje w Afryce. W tym niezwykłym mieście, istniejącym już w XI wieku, czekają zabytki pozwalające wczuć się w wielokulturową i egzotyczną zarazem atmosferę Maroka. Kuszą meczety oraz arabskie targowiska, a spacer po starym mieście (wpisanym na listę UNESCO) każdemu może dostarczyć silnych wrażeń. W licznych restauracjach można z kolei spróbować lokalnych przysmaków, na których specyficzny charakter wpłynęły najciekawsze kuchnie świata: arabska i francuska.

Wakacje w tym kraju to szansa na poznanie wyjątkowo fascynującej kultury oraz piękna północno-zachodniej Afryki. Wysokiej klasy hotele łączą się tu z możliwością odwiedzenia zabytkowych miast i zapomnianych wiosek, w których rytm życia nadal wyznacza wiekowa tradycja. Dla tych, którzy lubią egzotyczne przygody,  wspomnienia z podróży po tym kraju z pewnością okażą się wyjątkowo cenne.

Maroko

Maroko

2018-03-14T07:49:06+00:0027 listopada 2013|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: