Jeans for a better world! Druga edycja akcji charytatywnej KOKOworld.

Dzięki zeszłorocznej edycji akcji Jeans for a better world! KOKOworld zapewniło 15 dzieciom z domu dziecka fundacji Window of Life w Ugandzie jeden trymestr edukacji szkolnej! Właśnie startuje druga edycja akcji, której celem jest zebranie czesnego dla 20 nastolatek ze szkół średnich na Wyspach Zielonego Przylądka.

Jeans for a better world to projekt charytatywny, w którym KOKOworld łączy dwa szczególnie bliskie założycielce i pracownikom aspekty – recykling i ochronę środowiska z celem dobroczynnym. Od dawna recykling wpisany jest w działania marki a wiele kolekcji powstaje z recyklingowanych materiałów. Jeans for a better world to akcja, dzięki której udaje się nagłośnić problemy związane z masową produkcją jeansów a jednocześnie wspierać szczytny cel.

Dlaczego jeansy?
Kiedyś produkowane jako
odzież robocza dla farmerów i górników, dziś są niezastąpionym elementem garderoby. Obecnie każdy posiada chociaż jedną parę jeansów, ale czy ktoś zastanawia się nad tym jak wygląda ich produkcja? Powstanie jednej pary jeansów pochłania do 7000 litrów wody a powszechnie używane w produkcji barwniki, zanieczyszczają rzeki i gleby. Warto pamiętać, że przy produkcji jeansów rzadko przestrzegane są podstawowe zasady BHP, przez co pracownicy zaangażowani w produkcję są narażeni na poważne problemy zdrowotne. KOKOworld postanowiło nadać drugie życie znoszonym, starym jeansom i stworzyć z nich torby i plecaki. Projekty KOKOworld zostaną wystawione na aukcję, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na ufundowanie czesnego dla 20 uczennic z Cabo Verde.

Dlaczego Wysypy Zielonego Przylądka?
Pracownik KOKOworld – Emila, mieszka na Cabo i zna osobiście osoby z tak zwanych Gabinetów Społecznych w szkołach średnich, które typują na podstawie wyników w nauce i sytuacji finansowej dziewczyny, którym chcą ufundować czesne na szkołę. Dzięki temu Emila m
a możliwość osobiście nadzorować przekazanie funduszy a także kontrolować postępy w nauce stypendystek. Celem jest zebranie pieniędzy na czesne dla 20 nastolatek. Jeśli uda się zebrać więcej środków, KOKOworld chce pomóc większej liczbie dziewczyn, zorganizować warsztaty i wycieczki a nawet odremontować sale szkolne.

Jak wspomóc akcję?

Przez cały październik trwa zbiórka jeansów. Można je wysłać na adres:

KOKOworld

ul. Ślusarska 9/216

30-710 Kraków

lub zostawić w sklepie stacjonarnym KOKOworld przy ul. Starowiślnej 19 w Krakowie.

W listopadzie startuje kampania crowdfundingowa, w której można będzie wesprzeć akcję i nabyć produkty z recyklingowanych jeansów. Natomiast w połowie listopada odbędzie się finał akcji w postaci aukcji charytatywnej z udziałem ambasadorki akcji Marty Frej – malarki, ilustratorki, animatorki kulturalnej, prezeski Fundacji Kulturoholizm i laureatki nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej.

Więcej informacji na temat akcji Jeans for a better world znajdziesz na kokoworld.pl

Podziel się wiadomością:

Polecamy również