zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Jan Schomburg gościem uroczystej premiery

Jan Schomburg gościem uroczystej premiery

Już w przyszłym tygodniu, 17 lutego, na ekrany wejdzie „Ponad nami tylko niebo”, zeszłoroczny laureat Europe Cinema Label Award berlińskiego festiwalu filmowego. Na premierę uroczystą tego tytułu, która odbędzie się 16 lutego, do Polski przybędzie reżyser filmu, Jan Schomburg.

Czy to możliwe, że mężczyzna, obok którego zasypiała i budziła się przez lata jest tylko urojeniem? Że jej dotychczasowe życie było zakłamane? Jak się na nowo odnaleźć w świecie w sytuacji, kiedy przeszłość okazuje się kłamstwem? Co dzieje się, kiedy ktoś umiera? Kiedy o kimś śnimy? O kimś, kogo – zdaje się – znamy?

Martha i Paul byli szczęśliwym małżeństwem. Do momentu, kiedy do drzwi nie zapukały policjantki. Ich słowa zmieniły życie Marthy w „przed” i „po”.

PONAD NAMI TYLKO NIEBO
Niemcy 2011
W kinach od 17 lutego
Scenariusz i reżyseria: Jan Schomburg
Występują m.in.: Sandra Hüller, Georg Friedrich, Felix Schmidt-Knopp

[nggallery id=2451]

W kompaktowej kompozycji „Ponad nami tylko niebo” każdy obraz ma ukryte istotne znaczenie a każdy niuans i zmiana atmosfery są precyzyjnie umiejscowione. Zmiana perspektywy narracyjnej w środku filmu poszerza go o głębię psychologiczną, która zadziwia przy zwróceniu uwagi na fakt, że to reżyserski debiut kinowy. Film jest nie tylko jedną z najciekawszych propozycji Berlinale ale i jedną z najciekawszych całego roku.
Mehrfilm.de

Jan Schomburg

2018-03-14T09:57:11+01:0011 lutego 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: