Z jakiego powodu spektakle w teatrach są mniej popularne, niż kino?

Strona główna » Blog » Z jakiego powodu spektakle w teatrach są mniej popularne, niż kino?

Z jakiego powodu spektakle w teatrach są mniej popularne, niż kino?

W weekendy i dni wolne od pracy większość ludzi, chcących zaznać odprężenia, relaksu i rozrywki udaje się na seans kinowy. Teatry świecą pustkami, ponieważ brakuje osób, które wybrałyby spektakl zamiast filmu w kinie. Dlaczego tak się dzieje?

Każdy z nas potrzebuje odrobiny kultury i rozrywki. Z tego względu często wychodzimy do kina, bądź na koncert. Popularną ostatnimi czasy rozrywką są festiwale: muzyczne, literackie czy ogólnokulturowe. Większość osób wybiera jednak kinowe atrakcje i nowe filmy realizowane w technologii 3D, ponieważ takie wyjście mniej zobowiązuje. Co to oznacza?

Teatr – dlaczego coraz mniej popularny?

Wyjście do teatru wiąże się z założeniem eleganckiego stroju oraz zastosowaniem się do pewnych, znanych zasad savoir-vivre’u. Właśnie te powody stoją za rzadszym wyborem teatru jako miejsca rozrywki. Wolimy luźny styl, większą swobodę oraz filmy akcji, przy których możemy się świetnie bawić w gronie znajomych.

 

Kulturalne koszty

Wiele osób objaśnia brak zainteresowania spektaklami, ich ceną. To fakt, często w dane dni tygodnia seans kinowy jest naprawdę tani. Natomiast bilety do teatru są droższe, co skutecznie zniechęca do korzystania z ich oferty.

 

Poza tym, w kinie mamy większy wybór jeżeli chodzi o gatunki: komedia, film akcji, film katastroficzny, horror, dramat, czy film biograficzny. Idąc do teatru, wybór spektaklu musimy uzależnić od oferowanego tam repertuaru: dramatu lub tragedii, a nie zawsze istnieje możliwość wyboru.

 

Dla kogo kina, a dla kogo teatr?

Podsumowując, teatry w Warszawie mogą zainteresować osoby, które chcą kulturalnej odskoczni, czegoś czego nie może zaoferować im rozrywka w telewizji, kinie, czy Internecie. Z kolei jeśli jesteśmy zwolennikami filmów 3D, czy komedii to z całą pewnością najlepszym wyborem będzie dla nas udanie się na seans kinowy.

 

Jeśli lubisz wychodzić ze znajomymi, kino tym bardziej Cię przekona, ponieważ po filmie udasz się do restauracji bądź baru, by coś zjeść w gronie przyjaciół i przedyskutować obejrzany seans. Za to teatr wymaga od nas większego skupienia oraz powściągliwości.

2017-09-08T12:06:42+00:00 8 września 2017|Kultura|

Zostaw komentarz