sukienki_damskie-na-wesele

Jaką kreację wybrać na wesele?

Kupno idealnej sukienki weselnej jest problemem nie tylko wielu przyszłych pań młodych, ale również kobiet zaproszonych na tę uroczystość. Przy jej wyborze ważne jest bowiem zachowanie umiaru pomiędzy ogólnie przyjętymi zasadami savoir-vivre’u a dostosowaniem wybranego fasonu do posiadanej sylwetki.

Wesele jest bowiem wyjątkową uroczystością, która nakłada na nas obowiązek założenia eleganckiej kreacji oraz niebanalnych dodatków. W tym przypadku możemy sobie pozwolić na nieco większą dowolność niż w przypadku pójścia na wieczorną kolację. Jednak z drugiej strony ważne jest, aby zachować rozsądek, albowiem wybrana przez nas sukienka nie powinna swoją wyszukaną formą przyćmić kreacji weselnej panny młodej.

Kluczowe zasady wyboru sukienki na wesele

Sukienki damskie na wesele powinny być nie tylko eleganckie, atrakcyjne wizualnie, ale również komfortowe i odpowiadające naszej sylwetce i urodzie. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że nie ma jednej, uniwersalnej kreacji, która idealnie pasowałaby na każde przyjęcie weselne. Inny bowiem fason założy na siebie nastolatka, inny kobieta w ciąży, a jeszcze inny pani po pięćdziesiątce. Inny model będzie odpowiedni na wesele zorganizowane w luksusowej restauracji, inny zaś krój podkreśli wyjątkowość skromnego przyjęcia. Państwo młodzi na tyle wcześniej roznoszą zaproszenia, że będziemy mieli wystarczająco dużo czasu, aby zastanowić się nad wyborem odpowiedniej sukienki, pasującej do uroczystości.

Pod pojęciem „wesela” kryje się wbrew pozorom bardzo szerokie spectrum rozumienia. Niekiedy bowiem może oznaczać huczną, wystawną imprezę z tańcami do białego rana, w innym zaś przypadku może stanowić kameralną uroczystość spędzoną w gronie bliskich i znajomych. I o ile w pierwszym przypadku możemy zaszaleć z wybraną kreacją – falbanki, koronki, wycięcia, cekiny, tak w drugim powinniśmy postawić na spokojną, neutralną sukienkę, utrzymaną w stonowanej kolorystyce.

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem jest wyszukanie odpowiedniego koloru. Współcześnie możemy zauważyć coraz bardziej rozpowszechniony trend wybierania przez panny młode sukien w kolorze innym niż biały. Aby zatem uniknąć modowej wpadki, dobrze byłoby podpytać kandydatkę na żonę o kolor jej kreacji. Niemniej jednak, przyjęło się twierdzić, że mało wskazanymi kolorami weselnych kostiumów są wszelkiego rodzaju biele, ecru, wanilie, beże, odcienie złotego oraz wodniste pastele, które zarówno na zdjęciach, jak i w sztucznym świetle imitują białe zabarwienie. Jeśli mimo wszystko są to kolory, w których czujemy się najbardziej swobodnie, wówczas konieczne będzie postawienie na intensywne, wyraziste dodatki, które dodadzą całej stylizacji nonszalanckiego charakteru.

Co z długością sukienki?

Sukienki damskie na wesele, których długość sięga do kolan, uchodzą za najbardziej uniwersalne i ponadczasowe. Doskonale pasują do każdego typu sylwetki. Inaczej zaś przedstawia się kwestia zbyt krótkich kreacji, których wybór byłby bardziej odpowiedni na imprezę do klubu niż na salę weselną. Niewskazane są również długie modele, które lata swojej świetności mają już dawno za sobą.


sukienki-damskie-na-wesele2

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy ze sklepem Modema.pl, oferującym modną odzież damską, w tym bogaty wybór sukienek w popularnych fasonach i od polskich producentów.
Podziel się wiadomością:

Polecamy również