Strona główna » Blog » Jaki podkład do cery naczynkowej?

Jaki podkład do cery naczynkowej?

Cera naczynkowa jest zazwyczaj wymagająca. Potrzebuje specjalnej pielęgnacji i spójrzmy prawdzie w oczy – często nie wygląda zbyt ładnie. Z tego względu wymaga także zastosowania najlepszej jakości kosmetyków, a przede wszystkim podkładu i korektora. Dowiedz się, czym się kierować, wybierając podkład do cery naczynkowej.

Największy problem cery naczynkowej

Największym kłopotem, z którym zmagają się właścicielki cery naczynkowej, jest wyrównanie kolorytu. Jest on nierówny, a poznaczona „pajączkami” skóra nie zawsze udaje się zamaskować podkładem. Dlatego potrzebujesz czegoś rewolucyjnego, czegoś, co idealnie wtopi się w jej strukturę, jak podkład True Match marki L’Oréal. Jest to najlepszy wybór do cery, którą musisz dobrze zakryć.

Pęknięte naczynka, które pojawiają się w postaci pajączków, są najczęściej czerwone lub lekko niebieskie. Z tego powodu są doskonale widoczne. Cera naczynkowa ma także tendencję do zaczerwieniania się, a rumieńce na policzkach także trudno zakryć makijażem. Często pojawiają się w ciągu dnia, pod wpływem stresu, gorąca lub po wypiciu alkoholu. Dlatego dużym problemem jest znalezienie takiego podkładu, który będzie przez cały dzień świetnie utrzymywał się na twojej twarzy.

Podkład True Match L’Oréal, czyli podkład idealny do cery naczynkowej

Podkład True Match ma wiele zalet, ale największą jest jego uniwersalność. Świetnie kryje wszystkie niedoskonałości cery, które pozostają ukryte przez cały dzień. Możesz mu zaufać, dzięki niemu będziesz miała przepiękną i wyrównaną twarz, niezależnie od okoliczności. Jednocześnie jest tak lekki, że wspaniale wchłania się i nie tworzy efektu maski. Po prostu stapia się ze skórą. Duży wybór odcieni sprawi, że z pewnością znajdziesz swój właściwy, a przecież to podstawa udanego makijażu.

Idealny podkład do cery naczynkowej powinien być płynny, właśnie tak jak podkład True Match. Taką konsystencję łatwiej się aplikuje i rozciera, dzięki czemu możesz nałożyć odpowiednią ilość kosmetyku w strategiczne miejsca. Używaj do tego pędzelka albo gąbeczki, raczej wklepując płyn, niż wcierając. Dzięki temu efekt będzie o wiele bardziej naturalny.

Makijaż skóry naczynkowej

Podkład to absolutna podstawa dobrego makijażu. Dzięki niemu twarz będzie wyglądała młodo i świeżo. Pozostałe kosmetyki do makijażu cery naczynkowej także powinny być starannie wybrane. Kolejnym ważnym elementem jest korektor, który powinien dobrze zakryć wszystkie niedoskonałości. Dzięki niemu możesz pokusić się o lekkie rozjaśnienie i wykonturowanie twarzy.

Warto pamiętać o tym, że cera naczynkowa jest bardziej wymagająca. Z tego względu należy wybierać lekkie kosmetyki, które jej niepotrzebnie nie obciążą. W przeciwnym wypadku problem z pojawiającymi się naczynkami może się nasilać.

Ważnym elementem pielęgnacji cery ze skłonnością do pojawiania się i pękania naczynek jest demakijaż. Musisz unikać kosmetyków, które mogą niszczyć powłokę skóry. Przede wszystkim zrezygnuj z głęboko oczyszczających żeli z drobinkami. Niedobre dla twojej cery są także wszystkie kosmetyki i toniki, w których składzie jest alkohol. Co więcej, nie powinnaś używać rękawic czy szczotek do peelingu. Warto za to pamiętać o tonizowaniu cery łagodnym preparatem, na przykład na bazie wyciągów roślinnych. Zwróć też uwagę na nawilżające i odżywiające działanie niektórych kosmetyków do demakijażu.

2018-06-18T08:03:28+00:0013 czerwca 2018|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: