Strona główna » Blog » Jaki eyeliner wybrać?

Jaki eyeliner wybrać?

Dla wielu kobiet eyeliner to jeden z podstawowych produktów w kosmetyczce. I nic dziwnego: z jego pomocą można wyczarować najpiękniejsze kreski na powiekach. Spróbuj sama! Podpowiadamy jaki eyeliner kupić, jeśli dopiero uczysz się malować kreski, a jaki się sprawdzi, jeśli masz już większe doświadczenie.

Powabne, kuszące, a wręcz kocie spojrzenie można uzyskać, dzięki kreskom namalowanym na powiekach wzdłuż linii rzęs, które unoszą się przy zewnętrznym kąciku oka. W zależności od okazji mogą być mocniejsze lub delikatniejsze. Świetnie współgrają z cieniami do powiek, ale można też pomalować rzęsy i na tym zakończyć makijaż. Wykonanie kresek jest proste, ale wymaga pewnej wprawy i… dobrego eyelinera. Jaki wybrać?

Eyeliner w pisaku

Polecany dla początkujących. Przypomina flamaster – ma sztywną końcówkę, dzięki której aplikacja jest wyjątkowo łatwa, a osoby z większą sprawą kreskę bez problemu rysują jednym pociągnięciem. Eyeliner w pisaku jednak może nie dać aż tak wyrazistej i mocnej kreski, jak niektóre kobiety lubią.

Eyeliner w płynie

Nakłada się go na powiekę za pomocą giętkiego i cienkiego pędzelka. Daje mocną, wyrazistą i wyjątkowo precyzyjną kreskę. Wymaga sporej ostrożności przy malowaniu, ponieważ szybko zasycha, a zanim zaschnie, jest bardzo podatny na rozmazywanie. Wszelkie nierówności dość trudno się poprawia.

Eyeliner w żelu

Raczej powinny sięgać po niego osoby doświadczone w precyzyjnym makijażu. Wymagają dużej staranności i pewnej ręki. Trzeba też do nich znaleźć odpowiedni pędzelek. Za to na pewno przyda się do namalowania smolistych i roztartych kresek.

Zgrany duet: eyeliner + tusz do rzęs

Starannie namalowana kreska i długie, zakręcone rzęsy to sprawdzony makijaż zarówno na co dzień, do szkoły lub biura, jak i na ważniejsze wyjścia i imprezy. Dlatego oprócz eyelinera dobranego do potrzeb i doświadczenia, warto mieć w kosmetyczce porządny tusz do rzęs.

2018-02-16T06:10:57+00:003 kwietnia 2017|Porady|