Jaką walizkę

Jaką walizkę zabrać ze sobą w delegację?

Wybierając się w delegację trzeba zabrać ze sobą nie tylko dokumenty, ale również rzeczy na zmianę, a czasem również dodatkowy strój formalny jeśli zamierzamy w trakcie służbowego wyjazdu brać udział w konferencjach, bankietach czy eventach branżowych. Wszystko to wymaga wybrania odpowiedniej walizki.

Rodzaj środka lokomocji determinuje wybór walizki

Jeśli w delegację podróżujesz samochodem, nieważne czy własnym czy firmowym, to możesz wybrać walizkę miękką. Zmieścisz do niej znacznie więcej rzeczy, gdyż sporo do niej upchniesz ze względu na lekko rozciągliwy materiał. Przeważnie taka walizka miękka posiada dodatkowe podziały czy kieszenie, gdzie możesz schować np. prowiant czy też podręczne kosmetyki, aby nie musieć przekopywać w razie potrzeby całej torby w ich poszukiwaniu. Samochód lub pociąg to dobre środki transportu dla miękkich walizek. W przypadku, gdy wybierasz się w delegację samolotem, najlepszym wyborem mimo wszystko będzie walizka twarda, wykonana z ABS, czy też poliwęglanu. Ciekawe modele twardych walizek możesz znaleźć w ofercie producenta walizek Solier. Oczywiście musisz pamiętać, że jako bagaż podręczny możesz wybrać jedynie walizkę małą i to taką, która jest w odpowiednim dla danej linii lotniczej wymiarze. Oczywiście, jeśli jest to dłuższy wyjazd służbowy musisz zabrać ze sobą większą walizkę, gdyż kabinowa nie będzie wystarczająca, aby zmieścić dokumenty i rzeczy osobiste.

Walizka podróżna w delegację – z kółkami czy bez?

Oczywiście istotnym aspektem przy wyborze walizki w delegacje jest to czy posiada ona kółka. Solier – producent walizek podróżnych oferuje dwa rodzaje walizek z kółkami. Model z dwoma kółkami sprawdzi się, kiedy szybko chce się przemknąć z taksówki do terminalu i z hali przylotów do postoju taksówek. Oczywiście walizki posiadają również różne rodzaje kółek mogą być one plastikowe lub kauczukowe. W przypadku producenta walizek Solier możesz wybrać te, które nie rysują powierzchni, a także są dosyć ciche, a przede wszystkim niezwykle zwrotne. Kiedy spieszysz się na samolot, to zwrotne kółka w walizce są na wagę złota. Walizki bez kółek nie zdadzą egzaminu, jeśli wybierasz się w „powietrzną” delegację. Trudno bowiem cały czas dźwigać walizkę.

Teleskopowa rączka i praktyczny zamek TSA – niezbędnik każdego często podróżującego pracownika

Same kółka w walizce to jeszcze nie wszystko, aby spełniała wymagania idealnej walizki w delegację. Istotne znaczenie ma przede wszystkim to, czy posiada ona teleskopową rączkę. Przed zakupem najlepiej wypróbować czy działa jak należy, gdyż od tego zależy w jakiej pozycji będziemy przemieszczać się z walizką – wyprostowanej czy zgarbionej. Teleskopowa rączka powinna blokować się w wybranym położeniu zwiększając komfort prowadzenia. Wyjeżdżając, a właściwie wylatując w delegacje zagraniczne może Ci być potrzeby zamek TSA w walizce. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą. Taki zamek ułatwia również otwarcie celnikom walizki w czasie wyrywkowej kontroli.

Walizki do zadań specjalnych

Walizkę, która zabieramy ze sobą w delegację możemy określić mianem takiej do zadań specjalnych. Dlatego wybór materiału ma tu istotne znacznie. Bardzo mocne są walizki z polipropylenu, albo włókna węglowego. Te drugie dodatkowo są bardzo lekkie. W sytuacji, gdy wybiera się walizkę na dłuższy wyjazd, to taka z pewnością będzie odpowiednia. Nawet kiedy wypełnisz ją po brzegi nie odczujesz tak bardzo jej ciężaru, jeśli z jakichś powodów przyjdzie Ci ją gdzieś wnosić. Z kolei w przypadku krótkich podróży służbowych świetnym wyborem będzie walizka z ABS, która jest bardzo solidna i twarda. Walizka kabinowa nie musi się wyróżniać, wszak masz ją przy sobie. Jednak ta, którą odzyskujesz dopiero wyjeżdżającą z taśmy powinna się wyróżniać. Warto więc wybrać kolorową walizkę, którą łatwo się pozna wśród wielu podobnych do siebie czarnych walizek.

Wybór odpowiedniej walizki dla celów delegacji zależny jest więc od wielu czynników. Kluczowy jest przede wszystkim środek lokomocji, a także czas jaki mamy zamiar spędzić wykonując służbowe obowiązki poza zwyczajowym miejscem pracy, w innym mieście bądź innym kraju. Nie należy bać się również w tym przypadku innych kolorów niż czarny czy granatowy. Walizka nie jest bowiem stałym elementem naszego stroju, a jedynie chwilowym dodatkiem, dlatego może być niebieska, żółta, a nawet fioletowa.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również