Jak zwiększyć swoją pewność siebie

Strona główna » Blog » Jak zwiększyć swoją pewność siebie

Jak zwiększyć swoją pewność siebie

W dzisiejszych czasach znaczenie pewności siebie znacznie wzrosło. Jest to zupełna odwrotność ideałów z dawnych lat, w których kobieta pokorna, zajmująca się domem i nie wymagająca zbyt wiele od życia była wzorem i tak je wychowano.

Najskuteczniejszą metodą zwiększania pewności siebie jest docenienie dotychczasowych sukcesów. Nawet małe rezultaty jakie osiągnęliśmy mogą pomóc nam przezwyciężyć nieśmiałość i poczucie zagubienia. Prostym ćwiczeniem na zwiększenie wiary w siebie jest stworzenie listy osiągnięć – takich jak ukończenie szkoły, różnego rodzaju kursów, znajomość języków, a także osiągnięcia na innych dziedzinach- poznanie partnera, kontakt z przyjaciółkami, dobre układy z rodziną czy sąsiadami. Z początku wydaje się to banalne, ale warto zauważyć, że nie doceniamy siebie za to co mamy- niektórzy np. nie potrafią dogadać się z sąsiadami i powoduje to ciągłe problemy i kłótnie. Doceń to co masz- bo to co jest oczywiste, dla innych może być nieosiągalne lub stanowić cel, do którego starają się bezskutecznie dążyć od wielu lat.

Bardzo ważnym elementem poczucia pewności siebie i przebojowości jest zaakceptowanie siebie. Wiele gwiazd i aktorek ma swoje wyraźne wady, problemy z wymową czy nieciekawą przeszłość. Jest w nich jednak błysk, energia, chęć do działania która to przezwycięża i publiczność przestaje zwracać uwagę na te cechy, a nawet uważa je za unikatową zaletę, która sprawia, że ta osoba jest niepowtarzalna.

Istnieje pewna forma zajęć, które pozwalają przełamać kompleksy, lęki i wyznaczyć nowe cele w życiu. Ponadto tworzy społeczność osób uczących się nowych umiejętności miękkich, bardzo przydatnych na co dzień w pracy, na uczelni i w domu.

Do niedawna tego typu zajęć nie było lub były dostępne dla bardzo ograniczonej grupy osób. Są to warsztaty dla kobiet – gdzie pod okiem doświadczonej trenerki lub trenerów grupa kobiet może zupełnie na ludzie i bez oceniania nauczyć się radzić sobie ze stresem, rozwiązać wspólnie problemy i stworzyć życie o jakim zawsze marzyły. Dla jednych to początek czegoś wielkiego, nowej drogi w życiu-dla innych świetna zabawa, integracja i dużo śmiechu.

Atmosfera na zajęciach jest wesoła i optymistyczna, więc nie jest to szkolenie, na którym wszyscy siedzą w ławkach jak na uczelni i przysypiają z nudów. Do tego społeczność która powstaje spotyka się później w kawiarniach i tak powstają liczne znajomości na całe życie. Warsztaty dla kobiet to sposób na oderwanie się od codzienności, samodoskonalenie, a przede wszystkim nauczenie się nowych, wspaniałych umiejętności, które zaprocentują szybko w codziennym życiu.

autor: Marek Olszak

2015-01-20T08:56:54+00:00 20 stycznia 2015|Porady|

Zostaw komentarz