Strona główna » Blog » Jak zadbać o skórę dłoni?

Jak zadbać o skórę dłoni?

Mówi się, że dłonie są najlepszą wizytówką kobiety. Ich bardzo cienka i delikatna skóra wraz z wiekiem traci swoją naturalną gładkość oraz elastyczność. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy skutecznie powstrzymać ten proces.

Skóra dłoni pokryta jest niezwykle cienką warstwą tkanki tłuszczowej. Naruszenie powłoki ochronnej skutkuje nieodwracalnymi i mało estetycznymi zmianami. A to właśnie ta delikatna część ciała jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie słońca, mrozu i różnego rodzaju detergentów. Jak zatem powinna wyglądać właściwa pielęgnacja?

Podstawowa ochrona skóry
Codzienne prace domowe, jak mycie naczyń czy pranie, mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry, która z czasem staje się przesuszona i szorstka. Warto zatem zawsze pamiętać o zakładaniu ochronnych rękawic. Na wygląd naszych dłoni negatywny wpływ mają również warunki atmosferyczne – mróz, wiatry oraz silne promienie słoneczne. Jesienią i zimą nie powinniśmy wychodzić z domu bez ciepłych rękawiczek. Konsekwencją odmrożenia dłoni jest bowiem nie tylko nieprzyjemny, piekący ból i mało estetyczny wygląd, ale również trwałe uszkodzenie delikatnej skóry. Latem z kolei szkodliwa może okazać się nadmierna ekspozycja na słońce. Powstające na skutek opalania przebarwienia posłoneczne z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne.

Domowe sposoby pielęgnacji
Aby utrzymać skórę dłoni w dobrej kondycji, każdego dnia należy poświęcić kilka chwil na pielęgnację. Podstawowym nawykiem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do rąk. Krem powinno się zmieniać w zależności od pory roku – zimą stosować bardziej tłusty, natomiast latem nieco lżejszy, ale z filtrem UV. Raz w tygodniu warto też zastosować złuszczający peeling, a następnie nałożyć odżywczą maseczkę. Do pielęgnacji dłoni z powodzeniem możemy wykorzystywać sprawdzone, domowe sposoby. Szybką regenerację skóry zapewni kompres z kilku łyżek podgrzanej oliwy wymieszanej z miodem. Mieszanką smarujemy dłonie, na to nakładamy foliowe rękawiczki i po 20 minutach dokładnie spłukujemy.

Innowacyjne zabiegi
Z biegiem lat, kiedy skóra dłoni traci naturalną gładkość i elastyczność, codzienna pielęgnacja okazuje się niewystarczającym sposobem na zachowanie zdrowego wyglądu. Pomocne mogą być za to nieinwazyjne metody z zakresu medycyny estetycznej. – W celu wyraźniej poprawy kondycji skóry dłoni przeprowadza się kompleksowy zabieg ReFirme™, z wykorzystaniem technologi elos. Umożliwia on połączenie działania światła oraz energii bipolarnej, dzięki czemu w ramach jednego zabiegu usuwane są przebarwienia i plamki, jednocześnie zwiększa się też napięcie skóry dłoni – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

Dłonie powinny być naszą najlepszą wizytówką niezależnie od wieku. Innowacyjne zabiegi i właściwa pielęgnacja pozwolą nam zachować ich piękno na długie lata.

2018-03-14T09:26:54+00:001 sierpnia 2012|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: