młody wygląd skóry

Jak zachować młody wygląd skóry?

Zdrowa, młodo wyglądająca skóra to marzenie każdej kobiety. Aby się ziściło, należy o nią odpowiednio dbać. Oto kilka czynników, które mają wpływ na stan naszej skóry:

1) Sen
Zarwane, nieprzespane noce nie służą kondycji skóry. Warto przeznaczyć co najmniej 7-8 godzin w ciągu doby na sen.

2) Delikatne mydło
Do mycia skóry stosujmy tylko łagodne produkty, zawierające lipidy. Kosmetyki o zbyt ostrym działaniu mogą powodować podrażnienia.

3) Woda
W ciągu dnia powinno się wypijać przynajmniej 6-8 szklanek wody (najlepiej niegazowanej). Pamiętajmy, że nasz organizm składa się prawie w całości właśnie z niej.

4) Prysznic
Prysznic to lepszy wybór niż kąpiel. Chociaż wydawać by się mogło, że długie przebywanie w wypełnionej wodą wannie nawilży skórę, jest dokładnie na odwrót – po kąpieli skóra ma tendencję do odwodnienia.

5) Nawilżenie
Codzienne stosowanie kremu nawilżającego to podstawa. Dzięki nawilżaniu naskórek pokryty jest powłoką hydrolipidową – to warstwa ochronna skóry zbudowana z wody i lipidów. Pomaga w utrzymywaniu elastyczności i prawidłowej wilgotności skóry.

6) Zima
Podczas chłodnych dni należy odpowiednio ciepło się ubierać. Mróz oraz wiatr działają wysuszająco na skórę, szczególnie wrażliwe są ręce. Przemarznięcie może też powodować popękanie naczynek krwionośnych.

7) Słońce
Promienie UV w dużym stopniu odpowiadają za starzenie się skóry. W czasie letnich upałów nie można więc zapominać o stosowaniu kremu z filtrem, w najgorętszych godzinach dnia nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Niewskazane jest też korzystanie z solarium, lepszym pomysłem jest zastosowanie kosmetyków brązujących.

8) Dieta
Zdrowa dieta, bogata w warzywa i owoce pomaga w zachowaniu pięknej skóry.

9) Aktywność fizyczna
Prowadzenie aktywności fizycznej powoduje zwiększenie przepływu krwi w skórze, a w konsekwencji prowadzi do jej większego dotlenienia, pomaga pozbyć się wolnych rodników i toksyn.

10) Salon lub klinika urody
Specjalistyczne zabiegi oferowane przez salony oraz kliniki urody mogą zdziałać cuda. Ważna jest przy tym możliwość konsultacji z kosmetologiem lub dermatologiem – pomoże nam to w odpowiednim dobraniu zabiegów i planu pielęgnacji skóry.

11) Używki
Papierosy oraz narkotyki mają bardzo negatywny wpływ na cerę, jak zresztą na cały organizm. Nikotyna powoduje niedokrwienie i niedotlenienie skóry, palenie marihuany również przyspiesza proces jej starzenia, natomiast amfetamina powoduje bladość oraz suchość naskórka. Dlatego, także ze względu na dobro skóry – należy powiedzieć im zdecydowane NIE.

12) Stres
Stres wpływa negatywnie na stan skóry. U osób z tłustą cerą zwiększa wydzielanie łoju, w przypadku cery suchej skóra jest bardziej skłonna do podrażnień. Stres może być też przyczyną chorób dermatologicznych. Dlatego, jeśli to tylko możliwe, zachowujmy spokój, relaksujmy się – skóra będzie nam wdzięczna.

Porady zostały przygotowane przez klinikę urody Beauty Duty

Podziel się wiadomością:

Polecamy również