urodzeniu dziecka

Jak zaakceptować swój wygląd po urodzeniu dziecka?

Ciąża i poród są bardzo dużą ingerencją w organizm kobiety. Przez dziewięć miesięcy przybiera na wadze, hormony buzują, a ciało poddawane jest ciężkim próbom. Po porodzie wiele kobiet jest zaskoczonych tym, jak trudno jest im wrócić do stanu sprzed ciąży oraz jak zmienia się brzuch, piersi czy cała sylwetka. Jak nie zwariować w tym trudnym okresie i zaakceptować swój wygląd?

Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić

Ta rada brzmi banalnie, jednak dotyczy nie tylko kobiet po porodach, ale każdego z nas. Za wysoka, za niska, za duży nos, za grube uda. Nie wszystko jesteśmy w stanie zmienić, więc złoszczenie się na siebie samą i na świat, za niebycie idealnym, jest stratą energii. Należy zaakceptować i spróbować polubić to, co w naszym ciele nam się nie podoba, a czego nie zmienią ćwiczenia, czy drogi krem. Czymś takim może być brzuch, który, zwłaszcza po kilku ciążach, nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. A jeśli nie uda się nam polubić, to warto podjąć próbę zamaskowania tego, co nie wygląda według nas korzystnie. Świadomość własnego ciała to także świadomość jego wad. Niekształtny brzuch zakryć możemy szerszymi ubraniami bądź bielizną maskującą.

Polecamy też artykuł: https://humana-baby.pl/blog/jak-zaakceptowac-swoje-cialo-po-ciazy/

Ćwiczenia fizyczne i dużo ruchu

Po ciąży, zwłaszcza karmiąc piersią, o jakiejkolwiek diecie można zapomnieć. Matka musi spożywać zróżnicowane, zbilansowane posiłki i jeść dobrze. Dlatego jedynym sposobem na powrót do sprawności fizycznej i ładnej sylwetki są ćwiczenia. Wiele młodych mam nie ma po całym dniu siły nawet na przeczytanie kilku stron książki, a co dopiero mówić o spalających tłuszcz ćwiczeniach. Należy jednak wiedzieć, że zupełnie nie muszą to być trudne i długie ćwiczenia. Wystarczy, że zamiast windy wybierzesz schody, zamiast jechać autem, weźmiesz wózek i przejdziesz się z dzieckiem na zakupy, wybierzesz rower zamiast taksówki. Im więcej ruchu, tym lepiej dla twojego ciała. Te małe kroki przynieść mogą naprawdę wiele dobrego i zagwarantować dobre efekty. Niezwykle ważne jest tutaj systematyczność. Można spróbować wygospodarować kilkanaście minut dziennie na przysiady, skłony, a nawet jogę. Wszystko małymi krokami.

Nie zapomnij, że właśnie urodziłaś dziecko

Ciało zmienia się po ciąży, niestety mają na to wpływ także geny. Warto jednak zdać sobie sprawę, że przeszłyśmy bardzo trudny czas, dziewięciomiesięcznej ciąży, poród, czy to naturalny, czy poprzez cesarskie cięcie i nasze ciało ma prawo być inne. Jakiekolwiek zmiany są wynikiem skomplikowanych i trudnych procesów zachodzących w organizmie. Już podczas ciąży warto stosować kremy na rozstępy, kremy nawilżające, maseczki, które odprężają skórę i pozwalają jej się szybciej regenerować.

Sposobem na zaakceptowanie swojego ciała po ciąży jest poświęcenie się dziecku, hobby, czasem szybki powrót do pracy. Czyli wszystko, co sprawia, że zapominamy o dręczących nas problemach związanych z wyglądem.

 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również