programator czasowy

Jak wybrać najlepszy programator czasowy? Najważniejsze parametry

Programator czasowy to urządzenie, które umożliwia zaprogramowanie pracy innych urządzeń i uruchomienie ich albo wyłączenie w określonym czasie. Czym warto kierować się przy wyborze najlepszego programatora czasowego?

Do pralki, zmywarki, bojlera, do oświetlenia – to tylko kilka przykładowych miejsc, w których możemy zastosować programator czasowy. Urządzenie to umożliwia nam stresowanie podłączonymi do niego sprzętami i instalacjami bez potrzeby fizycznej obecności. Aktualnie w sklepach możemy znaleźć różnego rodzaju programatory czasowe, dlatego też często pojawia się wtedy pytanie – jaki z nich będzie najlepszy?

Programator czasowy – analogowy czy cyfrowy?

Urządzenie takie jak programator cyfrowy dostępne jest w dwóch głównych wariantach do wyboru, a mianowicie jako:

  • analogowy programator czasowy
  • cyfrowy programator czasowy

Mniej zapłacimy za analogowy programator czasowy. Sprzęt tego rodzaju posiada pokrętło, na którym ustawiamy odpowiednią godzinę. Obsługa takiego programatora jest bardzo prosta i nikt nie powinien mieć z nią żadnych trudności. Warto jednak wskazać, że analogowe programatory czasowe są mało precyzyjne w działaniu – ich dokładność może różnić się nawet o kilka minut od ustawionego czasu. Z drugiej strony do dyspozycji mamy elektroniczne programatory czasowe. Sprzęt ten jest już znacznie bardziej precyzyjny i pozwala nam na ustawienie dokładności pracy co do minuty. Możemy także tworzyć programy tygodniowe, aby każdego dnia programator włączył się o innej porze. Warto wskazać też, że elektroniczny programator czasowy – https://www.salus-controls.pl/produkty/programatory-czasowe/programatory-czasowe wcale nie jest trudny w obsłudze – odpowiednio opisane przyciski pozwalają na łatwe zaprogramowanie jego pracy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając programator czasowy?

Gdy chcemy kupić dobry programator czasowy, warto także zwrócić uwagę na inne parametry tego rodzaju urządzeń, na przykład:

  • maksymalna moc obciążenia – pozwala na określenie mocy urządzeń do podłączenia do programatora
  • wbudowany akumulator – pozwala na pracę także w przypadku utraty zasilania
  • pobór prądu – dotyczy programatorów elektronicznych
  • ustawienie czasu letniego – programator przełącza się na czas letni

Artykuł partnera

Scroll to Top
Scroll to Top