Jak wybrać idealne obrączki ślubne dla Niej i dla Niego?

Obrączka – najważniejszy i najpiękniejszy symbol łączącej małżonków więzi. Będziecie je nosić każdego dnia. I choćby dlatego warto wybrać takie obrączki, które zachwycą Was pod każdym względem. Czyli jakie? Oto kilka wskazówek, które ułatwią dokonanie wyboru.

„Idealne obrączki” to dość ogólne określenie i, tak naprawdę, dla każdej pary będzie się pod nim kryło coś zupełnie innego. Niemniej jednak, można wskazać kilka uniwersalnych zasad, które powinny Wam towarzyszyć podczas wybierania ślubnej biżuterii. Wasze obrączki powinny przede wszystkim:

  • perfekcyjnie pasować na Wasze dłonie – tak, aby nie były ani za wąskie, ani za szerokie,
  • być trwałe – to biżuteria na lata,
  • wpisywać się w Wasze preferencje estetyczne – dziś znalezienie tej jednej, jedynej pary jest i łatwiejsze, i trudniejsze niż wcześniej – wzorów jest bardzo wiele, co sprawia, że prościej znaleźć design marzeń, ale… czas poszukiwania może być znacznie dłuższy.

Omówmy te kwestie bardziej szczegółowo.

Rozmiar ma znaczenie

Dobra obrączka – podobnie jak pierścionek – musi leżeć na palcu jak ulał. Oznacza to, że z jednej strony nie powinna się z niego ześlizgiwać, a z drugiej – nie może też nadmiernie uciskać czy sprawiać dużych problemów przy zdejmowaniu i zakładaniu. Jak zatem znaleźć rozmiar idealny? Możecie:

  • wybrać się do jubilera i poprosić o zmierzenie Waszych palców za pomocą miarki jubilerskiej – wówczas uzyskacie najbardziej wiarygodną informację,
  • samodzielnie zmierzyć obwód palców serdecznych prawych dłoni – wystarczy wykorzystać nitkę (koniecznie mało elastyczną!), owinąć ją wokół najszerszej części mierzonego palca, a uzyskaną długość porównać z tabelą rozmiarów pierścionków u jubilera.

Warto przy tym pamiętać, że zarówno, gdy zamawiacie obrączki w salonie jubilerskim, jak i wówczas, gdy robicie to online – istnieje możliwość skorygowania źle wybranego rozmiaru. Niemniej jednak dla bezpieczeństwa, warto zamówić tę ważną dla Was biżuterię z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że dotrze na czas.

Obrączki ślubne – materiał wykonania

Obrączka to biżuteria, która będzie intensywnie eksploatowana na przestrzeni lat. Będziecie rzadko ściągali swoje obrączki ślubne. A to oznacza, że warto wybrać takie modele, które będą wykonane z solidnego materiału. Czyli jakiego? Najlepiej sprawdzą się metale szlachetne, takie jak złoto wysokiej próby, a także – w wersji ekskluzywnej – platyna. Są odpowiednio twarde i mało podatne na zarysowania, a w razie problemów – można je zawsze oddać do jubilera do ponownego wypolerowania.

Gdy chodzi o złoto, najpopularniejsze są modele wykonane z 14-karatowego stopu, który zapewnia dobry balans między rozsądną ceną a klasą parametrów technicznych. Warto przy tym pamiętać, że złoto może mieć jeden z trzech kolorów – klasycznie żółty, biały, a także – niezwykle modny ostatnio – różowy. Dobrze więc przyjrzeć się wszystkim dostępnym opcjom.

Jak wybrać design obrączek dla Niej i dla Niego?

Gdy chodzi o design, macie niemal pełną swobodę wyboru. A to dlatego, że dobre salony jubilerskie oferują dziesiątki wzorów, które zachwycą nawet najbardziej wymagających. Najpopularniejsze opcje to:

  • minimalistyczne, proste obrączki – pozbawione jakichkolwiek dodatkowych zdobień, utworzone z jednego gatunku złota, o prostym lub lekko zaokrąglonym wykończeniu,
  • obrączki wykonane z kombinacji dwóch typów złota – np. żółtego i białego, z dodatkowym grawerunkiem o ciekawej symbolice (np. wzorem przypominającym zapis EKG),
  • komplet, w którym obrączka dla Niej jest bardziej bogato zdobiona niż wersja dla Niego – damska obrączka jest np. dodatkowo wysadzana diamentami o brylantowym szlifie lub innymi kamieniami szlachetnymi.

Pamiętajcie, że wzór obrączek powinien się podobać Wam obojgu – tak, abyście nosili je z dumą i uśmiechem na ustach przez długie lata. Wybierzcie więc na spokojnie i w pełni świadomie.

Artykuł powstał przy współpracy z Marko.pl

Podziel się wiadomością:

Polecamy również