Jak wybrać dobre rękawiczki na zimę?

Strona główna » Blog » Jak wybrać dobre rękawiczki na zimę?

Jak wybrać dobre rękawiczki na zimę?

Nadchodzą chłodniejsze dni i nieubłaganie wielkimi krokami zbliża się zima. Letnia odzież zostanie schowana do szafy, z której wyciągnięte zostaną cieplejsze ubrania. Część garderoby z poprzedniego roku zostanie wykorzystana ponownie, pozostałe ubrania które są zniszczone lub wyszły z mody zostaną wymienione na nowe. Poszukując w sklepach zimowych kurtek, swetrów czy czapek, nie należy zapominać o innej ważnej części garderoby, a mianowicie rękawiczkach. Chronią one dłonie przed zimnem i zapobiegają wysuszaniu skóry. Jako, że skóra dłoni jest stosunkowo cienka, chłodny wiatr i znaczne różnice pomiędzy temperaturą na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń sprzyjają jej przesuszeniu, co objawia się szybszym starzeniem, a także pękaniem i zaczerwienieniem.

Dlatego też, gdy temperatura na zewnątrz spada w okolice zera należy zakładać rękawiczki. Najlepszym rozwiązaniem są rękawiczki skórzane, wykonane ze skóry naturalnej. Taki materiał wykonania zapewnia optymalną ciepłotę, a także nie pozwala na pocenie się i przegrzewanie dłoni. Warto zwrócić również uwagę na jakość samej skóry oraz sposób obszycia i wytrzymałość nici. Najtańsze rękawiczki robione są z odpadów skórzanych, a do ich produkcji wykorzystuje się niskiej jakości nici. Te lepszej jakości wykonane są ze skóry odpornej na warunki atmosferyczne oraz nici, które są elastyczne i wytrzymałością przypominają cienką żyłkę wędkarską. Istotne jest również odpowiednie połączenie poszczególnych elementów. Tańsze modele bardzo często są sklejane na gorąco, w tych droższych stosuje się specjalny szew, do którego wykonania wykorzystuje się nawet 20 metrów nici.

Rękawiczki skórzane dodają elegancji i są kupowane najczęściej na kilka lat. Dlatego tak ważne jest by przy ich nabywaniu poza odpowiednim wyglądem, zwrócić uwagę na ich jakość. Tak by służyły ich właścicielowi, zapewniając komfort i ochronę przed zimnem przez kilka kolejnych sezonów zimowych.

imagination-417870-m

2018-03-14T07:54:24+00:005 listopada 2013|Styl|