zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Jak wybrać dobrą spacerówkę?

Jak wybrać dobrą spacerówkę?

Jeśli nasz maluch potrafi już samodzielnie i pewnie siedzieć, możemy bez obaw zamienić gondolę na wózek spacerowy. O czym musimy pamiętać, aby wybrać wygodną i funkcjonalną spacerówkę?

Dobry wózek spacerowy powinien być przede wszystkim lekki, zwrotny, łatwy w prowadzeniu oraz przystosowany do przewozu autem. Dobrym rozwiązaniem jest model typu parasolka, który możemy szybko oraz w prosty sposób złożyć i zapakować do bagażnika.

Pamiętajmy, że najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka, dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakupie, sprawdźmy czy siedzisko jest wystarczająco głębokie i szerokie – najlepiej przymierzyć dziecko do wózka – oraz czy możemy regulować oparcie do pozycji leżącej, aby nasz maluch mógł spokojnie zasnąć podczas spaceru. Polecam spacerówki, które mają 5-punktowe pasy (przymocowane do siedziska w ramionach, pasie i w kroku) z miękkimi ochraniaczami, zapobiegającymi otarciom – mówi Katarzyna Knysak z Baby Design.

Sprawne manewrowanie umożliwi lekka konstrukcja z samonastawnymi kołami, dzięki którym wózek sprawdzi się, zarówno na miejskich chodnikach, jak i w trakcie wędrówek po parku. Ideałem są małe, gumowe kółka z możliwością blokady oraz dodatkowy hamulec blokujący jednocześnie obydwa tylne koła.

Podczas wiosennych spacerów musimy być przygotowani na nagłe zmiany pogody. Budka powinna być zatem duża i składana, z daszkiem chroniącym dziecko przed wiatrem lub rażącym słońcem. Upewnijmy się także, czy możliwe jest jej bezszelestne rozłożenie, tak by nie wybudzić malucha ze snu. Funkcjonalne modele wyposażone są dodatkowo w folię przeciwwiatrową oraz pokrowiec na nóżki.

Niezwykle przydatny jest duży i wytrzymały kosz, który pomieści niezbędne akcesoria (butelkę z piciem, pieluszki, zabawki), a także zakupy. Idealna spacerówka zapewnia zatem komfort i bezpieczeństwo dzieciom oraz dużą wygodę ich rodzicom.

2018-03-14T11:15:11+01:0022 maja 2011|Modny drobiazg|

Może zainteresuje Cię również: