Strona główna » Blog » Jak ułatwić sobie odchudzanie?

Jak ułatwić sobie odchudzanie?

Kiedy przychodzi taki czas w naszym życiu, że podejmujemy tą jakże ważną i odpowiedzialną decyzję o odchudzaniu, z pewnością pragniemy przejść przez ten proces jak najłatwiej. Jest to bowiem okres wielu wyrzeczeń, który nie kończy się zazwyczaj po tygodniu, a trwa nawet kilka miesięcy. W ten sposób można odchudzić się zdrowo, bez skutków ubocznych w postaci osłabienia organizmu, a także bez efektu jo-jo. Jak ułatwić sobie ten czas i z większą satysfakcją, a nie ogromnym trudem przebrnąć przez odchudzanie i nie załamać się na półmetku?

Zasada nr 1 – Zakupy

Nigdy nie można iść na zakupy właśnie w tym momencie, kiedy jesteśmy najbardziej głodni. Jest to bowiem taka chwila, kiedy nasz żołądek dopomina się o każdy przysmak, który tylko napotkamy. Nie tylko wydamy ogromne sumy pieniędzy, ale przede wszystkim zaczniemy bez ograniczeń kupować rzeczy bardziej kaloryczne, których teraz powinniśmy sobie odmówić. Dlatego tak ważne jest, by pójść na zakupy dopiero po przewidzianym posiłku.

Zasada nr 2 – Godziny posiłków

Nie ma co na siłę ustalać sobie takich godzin posiłków, które nam nie odpowiadają ze względu na tryb dnia itp., ponieważ i tak nie będziemy się ich trzymali. Wciąż będziemy zmieniać te godziny, jeść o innych porach, przez co nie zachowamy w miarę regularnych odstępów między porcjami jedzenia. Do tego ciągły pośpiech i brak możliwości zjedzenia o ustalonej godzinie zniechęci nas dodatkowo ze względu na utrudnienia przy odchudzaniu.

Zasada nr 3 – Urozmaicenie

Nic tak nie zniechęca do diety, jak nieustanne spożywanie tych samych produktów. Kiedy wciąż sięga się po tą samą zupę, rodzaj pieczywa, nie korzysta z żadnych dodatków, wtedy jedzenie przestaje być przyjemnością, a staje się przykrym obowiązkiem. Jeśli będziemy urozmaicali swoją dietę, eksperymentowali i po prostu cieszyli się z różnorodności, jaką oferuje nam natura, wtedy z pewnością przekonamy się do wielu potraw, które mogą być zdrowe, niskokaloryczne, a przy okazji bardzo smaczne. Będziemy się cieszyć swoim kulinarnym rozwojem, a być może zarazimy nim również innych.

Zasada nr 4 – Woda

Warto zawsze sięgać po wodę, ale nie tylko szklankę dziennie, a całą butelkę. Jeżeli zawsze będzie miało się ją pod ręką, w razie głodu będzie można najpierw wziąć kilka łyków, zanim przystąpi się do posiłku. Oczywiście również woda może smakować pysznie. Wystarczy wycisnąć do niej sok z cytryny bądź wrzucić orzeźwiający plasterek ogórka. Ważne, by zawsze sięgać po wodę niegazowaną. Dzięki niej można naprawdę nasycić się i ugasić pragnienie, a przy okazji uchroni się swój organizm przed ewentualnie powstałymi wzdęciami itp. Alternatywą, a raczej uzupełnieniem dla wody mogą być świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców. Są pyszne, a jednocześnie przygotowane w swoim domowym zaciszu nie będą zawierały jakże szkodliwego i tuczącego cukru.

Dieta wcale nie musi być uciążliwa. Jeśli tylko trochę się postaramy i wykorzystamy naszą kreatywność, stworzymy plan żywienia, który stanie się nie tylko chwilową dietą, ale naszym zdrowym stylem życia.

Zasada nr 5 – Odpowiednia motywacja

Bez motywacji ciężko osiągnąć jakiekolwiek efekty. Ostatnimi czasy bardzo popularne jest śledzenie trenerów na serwisach społecznościowych. Wstawiają oni zdjęcia swoich wyrzeźbionych ciał oraz motywacyjne wiadomości, które potrafią uderzyć – w pozytywnym znaczeniu oczywiście! Motywacji można szukać też na wielu blogach o odchudzaniu. Te zawierają także opisy wielu diet czy ćwiczeń. Przykładem może być Blog-Odchudzanie.pl, który zyskuje na popularności z każdym dniem.

 

2018-03-14T03:20:47+00:001 grudnia 2017|Zdrowie|