Jak stać się lepszą szefową?

Strona główna » Blog » Jak stać się lepszą szefową?

Jak stać się lepszą szefową?

Jeśli traktujesz swoich pracowników z szacunkiem, doceniasz ich i zapewniasz odpowiednie narzędzia pracy tak, aby odnieśli sukces, bądź pewna, że wkrótce zobaczysz efekty. W postaci zwiększonej wydajności pracowników, zaangażowania, lojalności. Oto kilka porad, jak stać się lepszą szefową.

1. Motywuj swoich pracowników

Poświęć trochę czasu i wysiłku, by zmotywować swoich pracowników. Będzie to korzystne nie tylko dla nich, ale i dla Ciebie. Przekonasz się, że jakość pracy wzrośnie, kiedy okaże się, że otaczasz ich autentyczną opieką i doceniasz to, co robią. Daj im możliwość podjęcia nowych wyzwań. Swobodę podejmowania decyzji.

2. Traktuj ich indywidualne

Nie traktuj pracowników przedmiotowo, nie uogólniaj. Podejdź do każdego indywidualnie. Wiedz, że każdy z nich ma szansę z powodzeniem zakończyć każdy projekt, każde zadanie. Daj im poczuć, że są wyjątkowo, ale zarazem każdy z nich jest częścią zespołu. Zadbaj o zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Tak, aby nie doszło do „wypalenia się” pracownika.

3. Bądź elastyczna

W swoim przywództwie bądź otwarta i elastyczna. Najlepsi szefowie zatrudniają nie tylko te osoby, do których mają zaufanie i które są lojalne, ale takie, które reprezentują różne typy osobowości. W różnorodności siłą! Otwórz się na nowe pomysły swoich pracowników, nie koncentruj się wyłącznie na ciężkiej pracy, ale zapewnij im również odrobinę rozrywki. Pokaż, że sama kochasz to, co robicie.

2017-03-11T17:08:43+00:00 11 marca 2017|Świat Kobiet|

Zostaw komentarz