manicure żelowy

Jak samemu wykonać manicure żelowy?

Zarówno paznokcie żelowe, jak i hybrydowe stały się bardzo popularne wśród Polek. Szczególnie manicure żelowy sprawia, że po poznaniu kilku sztuczek i wyposażeniu się w odpowiednie produkty i narzędzia, będziemy mogli zyskać piękne paznokcie o wymarzonej długości. Sprawdź, jak krok po kroku osiągnąć efekt idealnych paznokci.

Czym są paznokcie żelowe?

Żelowe manicure jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcemy zadbać o płytkę paznokcie oraz o jego kondycję. W przeciwieństwie do tipsów oraz hybryd nie powodują negatywnych konsekwencji. W dużym skrócie żelowe manicure tworzy sztuczne paznokcie, które po nałożeniu na płytkę wyglądają jak naturalne paznokcie. Dopiero później możemy w dowolny sposób zadbać o ich przyozdobienie. Jednak, aby wykonać taki manicure, trzeba poznać kilka sekretnych trików.

Jak wykonać żelowy manicure w domu?

Zanim zaczniesz

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem żelowego manicure koniecznie zrezygnować ze stosowania jakichkolwiek preparatów na paznokcie. Niewskazane jest również usuwanie skórek za pomocą cążków z metalu. Złamanie tych zasad sprawi, że żele będą mniej trwałe.

Kup potrzebne sprzęty i produkty

Na samym początku musimy zakupić lampę UV, ważne, aby miała ona co najmniej 36V. Nie warto oszczędzać na tym sprzęcie, gdyż będzie to inwestycja, z której będzie można korzystać przez lata. Następnie musimy zakupić kilka preparatów, wśród których najważniejsze są oczywiście żele. Można je kupić, np. na stronie internetowej https://activeshop.com.pl/paznokcie/zele-uv-i-led.html. Potrzebne będą żele podkładowe, budujące, kamuflujące oraz nabłyszczające. Następnie niezbędne będą poniższe preparaty:

  • cleaner,
  • płyn do dezynfekcji,
  • primer.

Warto wyposażyć się również w pilniczek, pędzel, bloczek, waciki bezpyłkowe, formy do paznokci, szczypce oraz kopytko.

Żelowe manicure — krok po kroku

  • Oczyść płytkę paznokcia

Użyj do tego płynu dezynfekującego oraz kopytka. Wyrównaj paznokieć pilniczkiem. Oczyść szczoteczką i pyłem odtłuszczającym paznokieć. Użyj płynu wytrawiającego i odczekaj, aż paznokieć będzie całkiem suchy.

  • Maluj warstwa po warstwie

Ważne jest nakładanie żeli warstwami. Przy pomocy pędzelka zacznij od bazy, którą trzeba rozprowadzić dokładnie na płytce paznokcia. Następnie włożyć dłoń pod lampę UV. Przy pomocy formy użyj lakieru budującego i znów włóż dłoń pod lampę UV. Zdejmij formy. Nałóż na paznokcie lakier budujący i utwardź go. Następnie trzeba nałożyć lakier kamuflujący w miejsca, gdzie nie został użyty lakier budujący i utwardź go. Na całą płytkę nałóż lakier nabłyszczający i włóż dłoń pod lampę UV.

Ile kosztują żelowe paznokcie u kosmetyczki?

Cena żelowych paznokci bywa dość różna. Wiele zależy od tego, czy udamy się do kosmetyczki w centrum dużego miasta, czy też gdzieś na uboczu w małym mieście. Standardowo przedział cenowy waha się między 100 a nawet 160 zł. Cena ta może jeszcze wzrosnąć, kiedy będziemy chcieli uzyskać kolejne efekty wizualne w postaci dodatkowego koloru, czy też wzoru na paznokciach. Jak widać jest to spory wydatek, dlatego też coraz więcej kobiet woli wykonać żelowy manicure samodzielnie.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również