Strona główna » Blog » Jak rozwijać pasję fotografowania?

Jak rozwijać pasję fotografowania?

Oglądając zdjęcia wykonane przez artystów- fotografów z całego świata trudno uwierzyć, że kiedyś fotografia była uważana za rzemiosło, a nie sztukę.

Wbrew pozorom nie jest to wcale zajęcie łatwe. Wymaga szerokiej znajomości technik fotografii i zmysłu artystycznego. Z tym ostatnim trzeba się urodzić, ale umiejętności techniczne możemy wyćwiczyć.

Tak to się zaczęło

Pierwsza fotografia wykonana została w 1826 roku, przez francuskiego wynalazcę Josepha-Nicéphore’a Niépce’a na płytce cynkowej pokrytej asfaltem syryjskim. Na tym jednak nie poprzestał i wraz z Jacques’iem Daguerrem udoskonalał proces fotochemiczny wykorzystując srebro. Po jego śmierci Daguerre kontynuował tę pracę, aż do czasu wynalezienia dagerotypu w 1839 roku.

Ten sposób robienia zdjęć był niezwykle popularny w czasie rewolucji przemysłowej.

Współcześnie znany proces fotograficzny powstał w ciągu pierwszych dwudziestu lat, w wyniku udoskonalania znanych wcześniej procesów.

Początkowo na zrobienie zdjęcia pozwalały sobie zamożne rodziny. Nikt nie uznawał wtedy fotografii za sztukę, a jedynie interesujący wynalazek techniczny.

W XX wieku fotografia stała się usługą komercyjną. Jednocześnie coraz więcej osób zaczynało dostrzegać potencjał artystyczny w utrwalanych obrazach, dostrzegać, że zdjęcia mogą być nie tylko sposobem rejestrowania rzeczywistości, ale też mieć wymiar głębszy, ocierający się za sztukę. Dzisiaj nikt nie neguje talentu fotografów artystycznych, często cieszą się oni większym uznaniem niż współcześni malarze.

Jak się za to zabrać?

Nieważne, czy pierwsze kroki w fotografowaniu masz już za sobą, czy też dopiero zaczynasz – spotkanie z profesjonalistą będzie nieocenione!

Dlatego tak dużym zainteresowaniem wśród pasjonatów robienia zdjęć cieszą się warsztaty fotograficzne. Informacji o tego typu zajęciach najlepiej szukać w Internecie. Bardzo pomocna dla wszystkich fotografów amatorów jest strona abcnauka.pl, na której znajdziemy wiele ofert kursów i warsztatów.

Zobacz również: sesje zdjęciowe ModaiJa

2018-03-14T08:12:14+00:0022 maja 2013|Świat Kobiet|