Jak radzić sobie z podrażnieniami skóry po goleniu?

Strona główna » Blog » Jak radzić sobie z podrażnieniami skóry po goleniu?

Jak radzić sobie z podrażnieniami skóry po goleniu?

Problem podrażnienia skóry po goleniu dotyka bardzo wiele kobiet bez względu na wiek. Wśród najczęściej występujących symptomów wyróżnia się zaczerwienienie, świąd i pieczenie, które bez wątpienia są źródłem ogromnego dyskomfortu. Na powstawanie podrażnień może mieć wpływ wiele rozmaitych czynników, ale skuteczna walka z przykrymi objawami wcale nie musi trudna.

Piekne kobiece nogiDepilacja a podrażnienia

Depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów, któremu przedstawicielki płci pięknej poddają się w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale także bardzo często wykonują samodzielnie w domu. Niestety, podrażnienia skóry po goleniu mogą pojawić się niezależnie od wybranej metody i w odczuwalny sposób pogarszać samopoczucie oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Przyczyną podrażnień po depilacji może być zarówno stosowanie nieodpowiednio dobranych preparatów lub akcesoriów do golenia, takich jak maszynki, pianki czy żele, jak i ogólna wrażliwość i nadmierne przesuszenie skóry. A w związku z tym, że skóra po depilacji wymaga ukojenia, ogromne znaczenie ma również pielęgnacja, jaką jej zapewnimy.

Ukojenie dla podrażnionej skóry

Wiele kobiet zapomina przede wszystkim o właściwym nawilżeniu skóry po goleniu, co bardzo szybko znajduje swoje odzwierciedlenie w postaci przesuszenia i zaczerwienienia. W takim przypadku warto sięgnąć po wysokiej jakości balsam lub krem łagodzący, który doskonale poradzi sobie w usuwaniem nieprzyjemnych objawów, z uwzględnieniem wszystkich potrzeb podrażnionej skóry. A w tej sytuacji poprzeczka oczekiwań jest postawiona naprawdę wysoko.

Z tym zadaniem najlepiej poradzą sobie dermokosmetyki, takie jak Physiogel, dostępne jedynie w aptekach. Wykazują one działanie przeciwświądowe, przeciwrumieniowe i przeciwzapalne, a jednocześnie intensywnie nawilżają skórę. Ponadto, wybierając produkt wzbogacony o substancję PEA, możemy nie tylko poradzić sobie z podrażnieniem, ale także ochronić skórę przed niekorzystnym wpływem czynników drażniących.

Dodatkowe atuty

Warto również wspomnieć, że dobry krem łagodzący, będący częścią linii dermokosmetyków, jest zwykle pozbawiony jakichkolwiek substancji zapachowych, barwników czy konserwantów, które mogą niepotrzebnie dodatkowo podrażniać skórę. Pożądaną cechą wybranego produktu będzie też szybkie wchłanianie, co sprawi, że kosmetyk świetnie sprawdzi się w codziennej pielęgnacji.

Z problemem podrażnienia skóry po goleniu zmaga się bardzo wiele kobiet. Nie ulega wątpliwości, że walka z usuwaniem przykrych objawów musi odbywać się przy zastosowaniu wysokiej jakości, bezpiecznych i łagodnych preparatów. Jednak systematyczne nawilżanie i pielęgnacja po każdym przeprowadzonym zabiegu z pewnością zaowocuje pięknie wyglądającą, zdrową skórą bez podrażnień.

2018-03-14T07:58:23+00:0027 września 2013|Porady|

Może zainteresuje Cię również: