elastyczność skóry

Jak poprawić elastyczność skóry?

Twoja skóra straciła dawny blask? Jest pomarszczona, a na jej powierzchni zaczęły pojawiać się zmarszczki? Dowiedz się, jak radzić sobie z utratą elastyczności skóry i opóźnić proces jej starzenia.

Utrata elastyczności skóry

Elastyczność skóry jest właściwością polegającą na zdolności skóry do odwracalnego odkształcania się. Za kondycję skóry odpowiadają kolagen i elastyna, których ilość wraz z wiekiem ulega stopniowemu zmniejszeniu, lecz jest to proces zupełnie naturalny. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by opóźnić proces utraty elastyczności skóry i móc cieszyć się jej wyglądem przez długi czas. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dostarczanie skórze odpowiedniej ilości nawilżenia. Jest to możliwe poprzez spożywanie dziennej dawki wody, a także stosowanie odpowiednich produktów takich jak kosmetyki ujędrniające – https://sklep.arkana.pl/b2c_pl/problem/utrata-elastycznosci-skory.html.

Co ma wpływ na elastyczność?

Zmniejszająca się ilość kolagenu jest procesem, który dotyka każdego człowieka. Jest to czynnik wewnętrzny, na który nie mamy do końca wpływu. Istnieją jedna inne, zewnętrze czynniki, które mają zdecydowanie większy wpływ na nasze zdrowie i skórę. Możemy podzielić je na czynniki związane ze stylem życia oraz środowiskowe.

Czynniki środowiskowe to:

  • zanieczyszczenie powietrza – wszechobecny smog wpływa negatywnie nie tylko na nasz organizm, ale przede wszystkim na kondycję naszej skóry,
  • promieniowanie UV – zbyt długa ekspozycja na słońcu powoduje jej przesuszenie, czyli utratę tak cennego nawilżenia,
  • zmiany klimatyczne – działanie zmiennych temperatur, wiatru itp.

Czynniki związane ze stylem życia to:

  • niewłaściwa dieta – zbyt duża ilość cukru i tłuszczu,
  • używki – alkohol, papierosy, narkotyki,
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry lub jej całkowity brak.

Właściwa pielęgnacja skóry

Właściwa pielęgnacja skóry rozpoczyna się od dokładnego demakijażu. Pozostawienie jakichkolwiek resztek produktu czy sebum znacznie przyspiesza proces starzenia się skóry. Po demakijażu należy oczyścić twarz specjalnie przystosowanymi do tego celu kosmetykami, a następnie użyć toniku, by przywrócić skórze naturalne pH. Kolejny krok to dobrany do Twojej cery krem do twarzy.

Aby zapewnić skórze jak najlepsze warunki należy ją pielęgnować „przez cały dzień”. Dobry krem do twarzy na dzień jak z oferty https://sklep.arkana.pl/b2c_pl/produkty/kremy-do-twarzy.html zapewni jej właściwą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie UV, a także zadba o jej nawilżenie. Jeżeli chodzi o najlepszy krem do twarzy na noc to powinien on zapewnić skórze nawilżenie, regenerację i odżywienie.

Dieta na elastyczną i jędrną skórę

Aby cieszyć się jędrną i elastyczną skórą warto zadbać także o dietę. Pierwszym krokiem powinno być wyeliminowanie produktów, których działanie negatywnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Przede wszystkim powinnaś zrezygnować z przetworzonej żywności, kawy i alkoholu. Twoja dieta powinna być bogata w witaminy, selen, jod i żelazo. Spożywanie owoców, warzyw i ryb pozwoli Ci dłużej utrzymać swoją skórę w idealnej kondycji.

https://youtu.be/pLBPar3Ufv0

Podziel się wiadomością:

Polecamy również