Jak odżywić głębokie warstwy skóry

Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego po długotrwałym stosowaniu kosmetyków efekty są wciąż niewystarczające? Nawet najlepsze kremy mają bowiem tylko powierzchowne działanie, a to głębokie warstwy skóry odpowiadają za jej regenerację.

Mimo, że codzienna pielęgnacja jest podstawą zachowania młodego i zdrowego wyglądu, w przypadku niektórych problemów jej efekty nie będą satysfakcjonujące. Walcząc z suchą skórą, chcąc się pozbyć zmarszczek lub zredukować cellulit, będziemy potrzebowały sięgnąć po silniejszą broń, która pozwoli dotrzeć aktywnym składnikom głębiej. Zabiegi nawilżające i odżywcze są dużo skuteczniejsze, jeśli substancje dostarczymy pod naskórek. To skóra właściwa, w której znajdują się włókna kolagenowe i elastyczne, odpowiada za jędrność, promienny wygląd i regenerację. Jeśli więc chcemy efektywnie dbać o cerę, poza codzienną pielęgnacją, powinnyśmy poddawać się także zabiegom przeprowadzanym przez specjalistów.

Piękno z wnętrza
Zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”, warto przeciwdziałać starzeniu się skóry jeszcze wtedy, gdy jest ona młoda. Dlatego tak ważne jest m.in. stosowanie kremów z wysokim SPF, aby chronić się przed zdradliwym dla cery działaniem promieni słonecznych oraz nawilżanie skóry. Co zrobić gdy jednak pierwsze zmarszczki już się pojawiły? Możemy skorzystać z wielu metod niechirurgicznej walki z oznakami starzenia, które będą działać na głębokie warstwy skóry. Jedną z nich jest mezoterapia igłowa czyli zastrzyki z użyciem odpowiednio dobranych substancji. Tak zwane koktajle dopasowane są do typu skóry i problemu pacjentki. Niewielkie ilości substancji leczniczych wprowadza się w wyznaczone miejsca za pomocą iniekcji śródskórnych. Mezoterapia sprawdza się zarówno przy spłycaniu zmarszczek na szyi i dekolcie, jak i poprawianiu sprężystości skóry oraz owalu twarzy. Pomaga również w zwalczaniu cellulitu i rozstępów na udach, pośladkach i brzuchu. Jeśli chcemy odmłodzić nasz wygląd, pobudzi komórki do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym skóra będzie bardziej jędrna i wyraźnie nawilżona. Ponadto możemy ją stosować jako kurację w przypadku łysienia androgenowego, chronicznego lub sezonowego. Zabieg mezoterapii cieszy się sporą popularnością również u panów którzy zauważyli pierwsze objawy przerzedzenia i wypadania włosów.

Gdy zależy nam na zabiegach wspomagających likwidację cellulitu, warto wiedzieć, że mezoterapia poprawia mikro krążenie i metabolizm komórek tłuszczowych, czyli uderza w przyczynę tego schorzenia – mówi dr Piotr Wielgosz z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MEDJak się bowiem uważa, to głównie zaburzenie metabolizmu komórek tłuszczowych i mikro krążenia jest odpowiedzialne za powstanie cellulitu – tłumaczy ekspert. Mezoterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym i praktycznie bezbolesnym, jednak dla poprawienia komfortu pacjentów, te same preparaty można podawać bez użycia igieł. Nowoczesne zabiegi mezoterapii bezigłowej polegają na wprowadzaniu substancji leczniczych w głąb skóry za pomocą specjalistycznych urządzeń, których działanie opiera się na otwieraniu połączeń między komórkami skóry za pomocą przepływającego prądu lub fal radiowych Dzięki tej metodzie możemy uniknąć bólu i niepożądanych efektów takich, jak siniaczki i zaczerwienienia.

Pomoc ultradźwięków
Kolejną popularną metodą na aplikowanie preparatów leczniczych w głąb skóry są wykorzystywane od wielu lat ultradźwięki. Głównym działaniem tego rodzaju zabiegu jest uaktywnienie komórek, przez co skóra lepiej absorbuje przygotowane, lecznicze koktajle. Kuracja przyśpiesza cyrkulację krwi i metabolizm komórek. W wyniku działania ultradźwięków wytwarzane jest ciepło, komórki ożywiają się, a skóra poddawana jest mikromasażowi. Naczynia krwionośne rozszerzają się przez co cera zostaje dotleniona i lepiej odżywiona. W czasie zabiegu pacjentka odczuwa przyjemne ciepło i delikatne szczypanie. Podobnie jak w przypadku mezoterapii, ultradźwięki mogą być stosowane przy zwalczaniu wielu problemów kosmetycznych. Pomagają w nawilżeniu skóry oraz są elementem terapii przeciwzmarszczkowej. Ultradźwięki mają również szerokie zastosowanie przy redukowaniu cellulitu oraz lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wymierne efekty kuracji zapewniają jednak tylko regularnie wykonywane zabiegi. Często należy zastosować serię co najmniej dwunastu zabiegów. Ultradźwięki są zatem alternatywą dla wszystkich tych, którzy odczuwają dyskomfort na widok igły. Efektami możemy się cieszyć przez długi czas, ale dla podtrzymania rezultatów, powinniśmy je sukcesywnie powtarzać.

Koktajl dla urody
Koktajle stosowane zarówno w mezoterapii jak i ultradźwiękach działają m. in. rewitalizująco, pobudzająco, regenerująco, odżywczo i stymulująco. Aplikowane są miejscowo, nie wnikając do układu krążenia, powoli przenikają do kolejnych warstw skóry. – Wykorzystuje się tutaj takie składniki aktywne jak mikro i makroelementy, witaminy i peptydy, kwas hialuronowy, fosfatydylocholina, krzemionka organiczna, czy aktywne wyciągi roślinne – wymienia dr Piotr Wielgosz z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED – Wszystkie te substancje są pochodzenia naturalnego, dlatego dobrze się wchłaniają i nie powodują efektów ubocznych.

Wśród kuracji anti-aging bardzo często aplikuje się koktajl będący mieszanką kwasu hialuronowego z witaminami, minerałami, aminokwasami i kwasem nukleinowym. Zabiegi z użyciem tego typu preparatów nie mają sobie równych w spłycaniu drobnych zmarszczek. W medycynie estetycznej dzięki nim poprawia się również owal twarzy, jędrność policzków i podbródka oraz rewitalizuje i nawilża skórę. Ponadto substancje na bazie kwasu hialuronowego mają działanie łagodzące co przyspiesza gojenie się ran i regenerację komórkową. Rezultaty kuracji anti-aging to wyjątkowo gładka, promienna i młodsza skóra. Dla pełnego efektu należy wykonać sesję składającą się z czterech aplikacji w odstępach dwutygodniowych. Oprócz kwasu hialuronowego do niwelowania zmarszczek, redukowania blizn i cellulitu możemy używać preparatu na bazie krzemionki organicznej.

Substancja pobudza metabolizm komórek, aktywuje proces naprawy cery od wewnątrz i poprawia jej strukturę. Do terapii antycellulitowej używa się koktajli przygotowanych z mieszanek na bazie fosfatydylocholiny, kofeiny oraz wyciągu z karczocha. Stosuje się je na uda, pośladki i biodra. Warto zdecydować się na minimum trzy zabiegi, między którymi powinniśmy zachować tygodniowy odstęp.

Aby cieszyć się długotrwałym rezultatem mezoterapii i kuracji z użyciem ultradźwięków powinnyśmy pamiętać ze jest to tylko jeden z elementów stylu życia. Oprócz zabiegów medycyny estetycznej musimy uwzględnić także zdrową dietę i regularny wysiłek fizyczny.

Scroll to Top
Scroll to Top