oryginalne obuwie

Jak odróżnić oryginalne obuwie od podróbek?

Szeroki wachlarz dostępnego dziś na rynku obuwia to niewątpliwie ogromna zaleta dla wszystkich osób, które interesują się światem mody. Jednak mnogość produktów na sklepowych półkach sprzyja również rozwojowi działalności producentów podróbek, którzy najczęściej w kusząco niskiej cenie oferują produkt bardzo niskiej jakości. W niniejszym tekście podpowiadamy, jak odróżnić oryginalne buty od falsyfikatów.

Uważaj na cenę

Obuwie popularnych producentów zazwyczaj nie należy do najtańszych. Dlatego widząc kultowy model w zaskakująco niskiej cenie, powinieneś od razu wyostrzyć czujność i zastanowić się, czy nie masz właśnie do czynienia z marną kopią oryginału. Producenci oczywiście od czasu do czasu obniżają ceny w ramach wyprzedaży lub akcji promocyjnych.

Rozsądnie wybieraj miejsce zakupu

Jeśli nie chcesz stać się właścicielem podróbek, rób zakupy w sklepach cieszących się popularnością i nieposzlakowaną opinią. Przed udaniem się na zakupy sprawdź w internecie opinie na temat danego sklepu, aby upewnić się, że za chwilę nie staniesz się ofiarą oszustów sprzedających podrobione produkty. Jeszcze większą rozwagą musisz się wykazać, jeśli preferujesz zakupy przez internet. W tym przypadku oprócz sprawdzenie opinii klientów odnośnie sklepu, powinieneś zweryfikować również informacje dotyczące sprzedawcy i miejsca, skąd ma zostać wysłany do ciebie towar. Wystrzegaj się sprzedawców, którzy oferują bezpośrednią wysyłkę towaru np. z Chin, gdzie produkcja podróbek odbywa się na masową skalę.

oryginalne obuwie

Zwróć uwagę na sposób pakowania

Popularni producenci obuwia oferują buty w firmowych opakowaniach, które łatwo da się rozpoznać z uwagi na specyficzny design. Jeśli zamówiłeś buty w internecie i otrzymałeś produkt zapakowany w foliowy worek lub standardowy karton bez elementów brandingu danej firmy, masz sto procent pewności, że zostałeś oszukany i kupiłeś podróbki. Być może podczas wyboru butów nie zwróciłeś uwagi na istotne elementy lub sprzedawca oszukał cię przy pomocy fałszywych zdjęć produktu. Dlatego właśnie warto wiedzieć, jak odróżnić oryginalne obuwie od podróbek.

Nie kupuj nieznanych wariantów popularnych modeli

Tym elementem oszuści mogą łatwo wykorzystać niewiedzę osób, które na co dzień nie interesują się branżą obuwniczą. Sprzedawcy podróbek często oferują buty w wariantach kolorystycznych, które nigdy nie pojawiły się w portfolio danego producenta.

Patrz na oznaczenia

Topowe marki w swoich butach wykorzystają szereg rozmaitych oznaczeń, które mają podkreślać oryginalność produktu. Twórcy podróbek często o tym zapominają, wobec czego powinniśmy wykorzystać to niedopatrzenie, jeżeli nie chcemy zostać oszukani. Musimy wiedzieć, jakie oznaczenia stosuje dana firma, by móc odróżnić oryginalne obuwie od podróbek, w szczególności, gdy mamy do czynienia z produktem pochodzącym ze sklepu, którego wiarygodności nie jesteśmy pewni w stu procentach.

Zdjęcia do artykułu dostarczył: https://sklep.sizeer.com

Podziel się wiadomością:

Polecamy również