zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Jak działać na rozstępy?

Jak działać na rozstępy?

Rozstępy to nieestetyczne blizny powstające na powierzchni ciała, najczęściej na brzuchu, w okolicy bioder, ramion czy ud. W pewnym sensie są wyjątkowe, bo to jedyny rodzaj tkanki bliznowatej, której powstanie nie jest poprzedzone wystąpieniem rany, skaleczeniem. Wbrew pozorom nie są powszechne jedynie wśród dziewcząt i kobiet w ciąży. I nie dotykają jedynie osób nadwagą lub tych narażonych na wahania wagi. Tak naprawdę mogą pojawić się u każdego jeśli tylko w jakiś sposób zostanie naruszona równowaga skóry. Tak zdarza się np. w przypadku sportowców, którzy szybko rozbudowują masę mięśniową.

Rozstępy swoim wyglądem przypominają bliznę. Leczenie już powstałych rozstępów, zwłaszcza tych wygojonych jest stosunkowo trudne i kosztowne, ale nie niemożliwe. Jednak warto poznać przyczyny ich powstawania oraz możliwe środki zapobiegawcze.

Aby zapobiegać powstawaniu rozstępów przede wszystkim należy starać się utrzymywać swoją wagę na możliwie stałym poziomie, jednocześnie wzbogacając swoją dietę o proteiny zawarte w mięsie i rybach, tj. A, E, PP i B5. Rekomenduje się unikanie ćwiczeń powodujących gwałtowny rozrost mięśni, a jeśli jest to nieuniknione, jednoczesne stosowanie masaży, które uelastycznią skórę i poprawią jej krążenie. Niezwykle istotny wpływ ma również systematyczne stosowanie kosmetyków pielęgnujących. Najwyższą skuteczność działania odnotowuje się w przypadku stosowania kosmetyków z tej samej serii ponieważ działanie składników aktywnych uzupełnia się. Istnieją sytuacje gdy rozstępy już się pojawiły i jedyne co nam pozostaje to zmniejszenie ich widoczności, rzadziej całkowite usunięcie. Dr Irena Eris prowadzi w swoich gabinetach III-stopniowy zabieg Hi-Tech na rozstępy, o szczegółach można przeczytać tutaj: http://www.senseofbeautymag.com/kosmetyczne-instytuty/nowe-trzy-kroki-do-gladkosci .

W przypadku niepoddawania rozstępów kuracji tak naprawdę nic się z nimi nie stanie, nie dojdzie do żadnego uszczerbku na naszym zdrowiu. Z czasem zbledną, będą mniej widoczne, ale nigdy nie znikną. I tutaj decyzja o ich usunięciu zależy tylko od kobiety – na ile odbierają jej pewność siebie i poczucie kobiecości oraz akceptacji własnego ciała.

2018-06-28T08:57:33+01:0028 czerwca 2018|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: