Jak dopasować zegarek

Jak dopasować zegarek do outfitu?

Nie każdy mężczyzna wie, że także poprzez dobór dodatków można popełnić modowe faux pas. Na szczęście na ulicach nie często spotyka się mężczyzn, którzy noszą białe skarpetki do sandałów bądź klapków.

O ile wielu zdaje sobie sprawę, że niewłaściwie dobrany do okazji krawat czy koszula mogą zostać źle odebrane, tak w przypadku zegarków niewielu posiada taką wiedzę. Jak zatem dobrać zegarek, aby komponował się ze stylizacją i pasował do okazji?

Zegarki męskie noszone na co dzień

Niewątpliwie dobór bardzo eleganckiego zegarka do T-shirtu i jeansów będzie wyglądał jeszcze gorzej, niż trampki dobrane do garnituru. W tym przypadku błąd nie jest tak piętnowany, jak przy formalnych okazjach. Casualowy zegarek może mieć bardziej wypukłą kopertę, a także elektroniczny wyświetlacz.

Jeśli chodzi o paski, można zdecydować się na wykonane z tworzyw sztucznych, jak np. nylon czy guma lub metalowe. Kształt koperty, zegarków męskich, mogą być dowolne w codziennych stylizacjach, zarówno okrągłe, prostokątne, jak i kwadratowe. Nosząc na co dzień spodnie w kant i koszule, można pozwolić sobie na model bardziej elegancki z owalną kopertą.

Zegarki, które sprawdzą się w ciężkich warunkach

Męski zegarek musi nieraz wiele przetrwać. Jeśli mężczyzna lubi survival, a także wspinaczkę górską, może zaopatrzyć się w zegarki sportowe, które wyposażone są w dodatkowe, przydatne funkcje, dzięki którym może zmierzyć swoją lokalizację, dzięki wbudowanemu kompasowi, a także poznać wysokość, na jakiej się znajduje. Ponadto odporne są na wstrząsy, a także brud, pył i deszcz.

Często posiadają dodatkowo wzmocnione szkiełko, które zazwyczaj jest dosyć grube. Taki zegarek wyposażony jest w gumowy pasek i może pasować do każdej sportowej stylizacji, w tym dresu. Licznik kroków, czy kalorii, a także stoper pozwolą wykorzystać go przy porannym joggingu czy też marszobiegu. Najlepszej jakości zegarki są wodoodporne i wodoszczelne, dlatego nie trzeba ich ściągać, kiedy myje się ręce.

Zegarki męskie na formalne okazje

Wielu mężczyzn w pracy obowiązuje dress code, muszą więc dobrać nie tylko odpowiedni i elegancki garnitur z białą koszulą, ale także założyć do niego oksfordy, derby lub brogsy. Ważnym elementem jest także zegarek, który w formalnej stylizacji nie jest nadmiernie eksponowany, a raczej schowany pod mankietem. Dlatego koperta powinna być jak najbardziej płaska, najlepiej okrągła. Dobrze sprawdzą się zegarki męskie Daniel Wellington, które są kwintesencją klasy i stylu. Posiadają płaską kopertę, a także skórzany pasek.

Nawiązują do klasyki w najlepszym wydaniu, odznaczając się minimalistyczną formą i ponadczasowym wzornictwem. Wybierając zegarki męskie Daniel Wellington, przeznaczone na szczególne, oficjalne okazje, mamy do wyboru stonowaną paletę barw. Według zasad savoir vivre najlepiej zdecydować się na czarny lub brązowy pasek, który można zestawić z każdą elegancką stylizacją. Z kolei tarcza zegarka może być czarna, tworząca monochromatyczne połączenie ze skórzanym paskiem w tym samym kolorze. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie jednak klasyczna biel.

Zegarki męskie Daniel Wellington do sportowych stylizacji

Wśród zegarków męskich Daniel Wellington znalazły się również modele na nylonowym pasku. Są idealne dla osób aktywnych. Pasek jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także niekorzystne warunki atmosferyczne. Materiał nylonowy nie brudzi się, a także pozwala skórze swobodnie oddychać. Nawet jeśli zegarek ściśle przylega do nadgarstka, nie pozostawia śladów ani nie powoduje otarć.

W związku z tym świetnie nadaje się do sportowych stylizacji. Będzie uzupełnieniem stroju tzw. elitarnych sportów, jak golf czy tenis. Podobnie jak modele formalne wyposażony jest w płaską kopertę, dlatego nie przeszkadza podczas rozgrywania meczów. Dodatkowo nawet jeśli zahaczy się o pasek, nie ma możliwości jego zaciągnięcia. Deseń w paski mniej formalnej stylizacji nada finezyjnego charakteru, a wymienny pasek daje jeszcze większe możliwości dopasowania go do outfitu.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również