Jak dbać o słabe włosy?

Jak dbać o słabe włosy?

Jeśli włosy są suche i zniszczone nie czekaj aż problem sam zniknie razem z włosami. Oto kilka skutecznych sposobów, które pomogą im się zregenerować i odbudować.

Przede wszystkim zacznij od wyeliminowania złych nawyków:

1. Myj włosy delikatnym szamponem. Włosy myj letnią wodą, a na koniec spłucz zimną wodą, by domknąć łuski. Dzięki temu włosy będą pięknie błyszczały.

2. Jeśli systematycznie farbujesz włosy, koniecznie stosuj odpowiedni szampon, który ma właściwości ochronne i jednocześnie pozwoli zachować dłużej kolor.

3. Po każdym myciu stosuj odżywkę kupioną w drogerii lub maseczkę, którą możesz zrobić sama z produktów, które masz w domu. Oto najskuteczniejsze maseczki, które możesz dobrać w zależności od rodzaju twoich włosów:

– jeśli masz włosy słabe, matowe wcieraj w skórę głowy i na same końcówki olej rycynowy;

– włosom, które mają tendencję do wypadania, świetnie robi sok z czarnej rzepy lub sok z cebuli;

– włosy, które się elektryzują łatwiej poskromisz, gdy raz w miesiącu zafundujesz im olejowanie. Zabieg polega na wtarciu w lekko nawilżone włosy oliwy z oliwek (może być olej słonecznikowy lub rzepakowy) lub ulubionego olejku kosmetycznego (np. arganowy, kokosowy). Olejowane włosy najlepiej pozostawić na noc. Pamiętaj, by po każdym olejowaniu dokładnie umyć włosy szamponem (w razie potrzeby – nawet dwukrotnie).

4. Staraj się ograniczyć stosowanie preparatów do stylizacji. Wszelkie pianki, żele, lakiery oblepiają włosy, przez co łatwiej gromadzi się na nich kurz i brud. Zlepione włosy szybciej się łamią. Podobnie rzecz się ma z suchym szamponem. Fanki stosowania suchego szamponu powinny zdawać sobie sprawę, że nadmierne używanie tego kosmetyku może znacznie osłabić włosy. U niektórych suchy szampon może wywołać alergię.

5. Regularnie stosuj profesjonalną kurację do włosów. Jakiś czas temu w aptekach pojawił się świetny produkt kosmetyczny do stosowania miejscowego, który znacznie przyspiesza odrastanie włosów: CRESCINA RE-GROWTH HFSC 100 %. #crescinapoland Są to ampułki bursztynowe, które należy systematycznie wcierać w głowę zgodnie z instrukcją. Ampułki zawierają opatentowane składniki: cysteinę, lizynę i glikoproteinę, które wspomagają fizjologiczny wzrost włosów. Skuteczność wymienionych składników potwierdza dziewięć patentów, zatwierdzonych w Szwajcarii, USA i w Europie. Przeprowadzone badania wykazały pełną skuteczność u 100 procent przebadanych osób. Jedną ampułkę wcieraj przez pięć dni, następnie zrób dwudniową przerwę. Potem przez kolejne pięć dni wcieraj następną ampułkę, zrób dwudniową przerwę i powtarzaj aż wykorzystasz całe opakowanie. Powinnaś jednak pamiętać, że minimalny zalecany okres kuracji wynosi 2 miesiące. Więcej przeczytasz tutaj
W aptece dostępny jest także drugi produkt z tej gamy, który działa dwutorowo: stymuluje odrost nowych włosów, a jednocześnie hamuje łysienie lub przerzedzanie się fryzury:
CRESCINA COMPLETE TREATMENT RE-GROWTH i ANTI-HAIR LOSS HSSC. To dwie ampułki. Bursztynowa, która stymuluje odrost włosów oraz przezroczysta ampułka łącząca aktywne składniki (hydroksyprolinę, kwas asparaginowy, aktywator enzymatyczny i taurynę) z hydrolizowaną proteiną drożdżową oraz acetylo-tetrapeptydem-3. Systematyczne wcieranie zawartości ampułek skutecznie wzmacnia włosy od korzenia aż po końcówki. Ampułki stosuje na przemian codziennie przez pięć dni, a następnie zrób dwudniową przerwę. Dostępne są dwa rodzaje opakowań 10 lub 20 ampułek. Więcej przeczytasz tutaj.

6. Latem, gdy dłużej przebywasz na słońcu noś nakrycie głowy (czapkę, kapelusz, chustę). Latem zmieć także szampon, na taki, który w składzie ma filtry ochronne UV.

7. Pamiętaj, że włosom szkodzi nie tylko słońce, ale także chlorowana woda i piasek. Dlatego na plaży lub na basenie, po wyjściu z wody opłucz włosy pod prysznicem, a następnie delikatnie je osusz. Mokre włosy mają otwarte łuski i skupiają promienie słoneczne niczym soczewka.

8. Zimą, gdy długo przebywasz na mrozie, także powinnaś chronić włosy, zakładając czapkę.

9. Prostownicy i lokówki używaj tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdyż włosy nie lubią gorąca i w ten sposób łatwo uszkodzić ich strukturę.

10. Jeśli zauważysz, że codziennie tracisz więcej niż 100 włosów zastanów się, jaka może być tego przyczyna. Oto najczęstsze przyczyny łysienia: zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy, niedobory witamin i minerałów, szczególnie żelaza oraz cynku. Łysienie może być także efektem przewlekłego lub jednorazowego, ale bardzo intensywnego stresu.

 Jak dbać o słabe włosy?

Scroll to Top
Scroll to Top