Jak dbać o skórę jesienią?

Strona główna » Blog » Jak dbać o skórę jesienią?

Jak dbać o skórę jesienią?

Jesień to ważny czas dla naszej skóry – z jednej strony wreszcie może odpocząć ona od intensywnych promieni słonecznych, z drugiej – przygotowuje się do nadejścia zimowych mrozów. Zadbajmy o jej skuteczną regenerację i nawilżenie, które pozwoli lepiej znosić coraz bardziej kapryśną pogodę. Co możemy zrobić dla naszej skóry?

Pełne nawilżenie

Sucha skóra twarzy to poważny problem dotykający wielu osób obu płci w różnym wieku. Szybki tryb życia, który prowadzi duża część społeczeństwa, nie wpływa dobrze na kondycję organizmu, w tym również naskórka – stres, nieregularne posiłki, nieprawidłowe nawyki żywieniowe i sięganie po używki… wszystko to potęguje problemy skórne. Kiedy kończy się lato, skóra jest zmęczona częstą ekspozycją na promienie słoneczne. Dlatego tak ważne jest jej odpowiednie nawilżenie. Aby kosmetyki nawilżające zadziałały skuteczniej, warto przed ich nałożeniem wykonać peeling. Pamiętajmy, że w przypadku skóry suchej i wrażliwej powinien on być przeprowadzony w niezwykle delikatny sposób. Godny polecenia będzie więc peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Następnie nakładamy na twarz dobry, najlepiej hipoalergiczny krem nawilżający, który wniknie głęboko w skórę.

Na gorszą pogodę

 

Niekorzystne warunki atmosferyczne potrafią mocno odbić się na kondycji naszej skóry. Twarz jest miejscem najbardziej narażonym na ich działanie, ponieważ nawet podczas upału czy mrozu pozostaje odkryta. Jesienią coraz częściej mamy do czynienia z mocnym wiatrem, opadami, niekiedy z pierwszym przymrozkiem i śniegiem. Wszystko to powodować może przesuszenie skóry, uczucie jej „ściągnięcia”, pieczenie. Dlatego nie możemy zapomnieć o stosowaniu specjalnych kremów ochronnych, które optymalnie ochronią naskórek przed negatywnych wpływem czynników zewnętrznych. Pamiętajmy o posmarowaniu ust specjalną pomadką ochronną, aby zapobiec ich wysychaniu. Po powrocie do domu warto użyć kosmetyków ze specjalnych linii łagodzących, aby pokonać nieprzyjemne uczucie pieczenia lub suchości.

 

Zdrowy tryb życia

Niestety, wielu z nas nie pamięta, jak ważne jest zadbanie o naszą skórę „od wewnątrz”, a zatem dostarczanie jej odpowiednich składników wraz z pożywieniem i piciem. Tymczasem nasz sposób odżywiania ma ogromny wpływ na jej kondycję, zwłaszcza jesienią, kiedy nie mamy już do dyspozycji tak wielu świeżych warzyw i owoców i zadowalamy się mniej zdrowymi przekąskami. Postarajmy się nie rezygnować z posiłków bogatych w witaminy oraz minerały, a nasza skóra z pewnością będzie nam za to wdzięczna. Nie zapominajmy o piciu dużej ilości wody mineralnej, najlepiej niegazowanej. Powinniśmy wypijać jej codziennie od 1,5 do 2 litrów.

2018-03-14T08:03:24+00:0029 lipca 2013|Uroda|