Strona główna » Blog » Jak bardzo liczy się zapach?

Jak bardzo liczy się zapach?

Mówi się, że jaka noc sylwestrowa, taki cały kolejny rok. Perfekcyjny makijaż, seksowna sukienka czy elegancka męska koszula to elementy istotne, ale nie najważniejsze. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę 31 grudnia?

Niezależnie czy sylwestra spędzimy w klubie, w restauracji czy na popularnej „domówce”, tej nocy najważniejszy jest taniec i dobra zabawa. Jeśli nie mamy partnera, impreza sylwestrowa może być świetną okazją na poznanie nowych, ciekawych osób. Być może z jedną z nich spędzimy nie tylko cały następny rok, ale i resztę swojego życia? Dlatego właśnie warto w pełni wykorzystać tych kilka najbardziej gorących godzin w roku i odpowiednio się do nich przygotować. Jak?

Zapach jest takim elementem naszego wyglądu, którego nie widać. Wbrew pozorom pełni jednak naprawdę istotną rolę. Badania dowodzą, że zapachy są bardzo silnym narzędziem wpływu na ludzi. Narzędziem, które z sukcesem wykorzystywane jest w każdym praktycznie aspekcie życia, szczególnie, jeśli oddziałują na podświadomość. Taką oddziałującą na nas grupą zapachów, są jednak wonie tak naprawdę niewyczuwalne….

Zapach, co uwodzi
Feromony, bo o nich mowa, niezależnie czy emitowane przez nasz organizm, czy produkowane syntetycznie, są atrybutem atrakcyjności. Te, nie posiadające swej woni substancje wysyłają bowiem „sygnały”, dzięki którym otoczenie postrzega nas, jako osoby bardziej atrakcyjne. Są najczęściej stosowane przez mężczyzn w klubach i restauracjach po to, aby wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej.
– Feromony są bardzo popularne w sytuacji, gdy zależy nam na wywarciu dobrego pierwszego wrażenia, a noc sylwestrowa jest świetną ku temu okazją. Cały sekret ich działania polega na stymulowaniu odpowiedniego narządu, który znajduje się w naszych nozdrzach. Dzieje się to podświadomie, co oznacza, że inni dążą do nawiązania z nami bliższego kontaktu, nie wiedząc właściwie dlaczego – twierdzi Wiktor Koszycki, analityk zachowań seksualnych z serwisu Feromony.pl. – Korzystanie z feromonów to zjawisko występujące coraz częściej, szczególnie w grupie ludzi młodych. O popularności tych „bezzapachowych perfum” świadczą liczne opinie nowych użytkowników. Ważne jednak, by wiedzieć, jaką ilość płynu zaaplikować. Niezależnie od tego, czy będzie to flakonik feromonu, czy wody toaletowej – dodaje.

Wiedza o tym, jak działają feromony, daje nam duże możliwości przy nawiązywaniu nowych znajomości na przykład podczas tak wyjątkowego momentu w roku, jakim jest sylwester. Nie zapominajmy jednak, że w tę ostatnią grudniową noc wygląd zewnętrzny to nie wszystko. Kiedy więc o północy życzymy najbliższym spełnienia marzeń, a przed sobą stawiamy nowe wyzwania, pamiętajmy o nich w nowym roku i starajmy się konsekwentnie je realizować. Resztę nocy przeznaczmy na dobrą zabawę!

Czy wiesz, że..
Słowo feromon, z języka greckiego oznacza dokładnie „przekaźnik podniecenia”, co jest wynikiem połączenia wyrazów ferein (niesie) oraz horme (pobudzenie)

 

2018-03-14T10:10:56+00:0027 grudnia 2011|Związki|

Może zainteresuje Cię również: