JA, KOBIETA. Wystawa zdjęć AGATY POSPIESZYŃSKIEJ

Strona główna » Blog » JA, KOBIETA. Wystawa zdjęć AGATY POSPIESZYŃSKIEJ

JA, KOBIETA. Wystawa zdjęć AGATY POSPIESZYŃSKIEJ

Kobieta, Moda, Sztuka przenikają się nawzajem, nierzadko są symbolicznie tożsame. W swej najwyższej formie stanowią ideał. Ideał, często w życiu codziennym tak nieosiągalny, upragniony, poszukiwany. W poszukiwaniu idealnego piękna, idealnej harmonii tych trzech ikon – Kobiety, Mody, Sztuki – koniecznie zawędrować trzeba na wystawę fotografii Agaty Pospieszyńskiej/AFPHOTO zatytułowaną Ja, Kobieta, która będzie miała miejsce w budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej, obok kawiarni EMESEN, przy ul. Pańskiej 3, w dniach od 7 do 13 listopada b.r. Wystawa skonstruowana jest ze zdjęć zrealizowanych na zlecenie polskich i zagranicznych magazynów modowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wybrane obrazy podkreślają różnorodność oraz bogactwo nastrojów, które fotografka wydobywa ze swoich bohaterek.

Portretując modelki i znane osoby Pospieszyńska w sposób subtelny oddaje własny nastrój, sprawiając, że portrety innych kobiet odzwierciedlają wizerunek fotografki. Ja, Kobieta Agaty Pospieszyńskiej jest pełnokrwista i prawdziwa – pełna sprzeczności, ulegająca nastrojom – raz frywolna i kokieteryjna, po chwili niepewna, smutna i zagubiona. Czerpiąca z fotografii reporterskiej Pospieszyńska wydobywa, choćby na ułamek sekundy potrzebny do zrobienia zdjęcia, prawdziwość emocji. Spotkanie z fotografem, niczym poranna chwila przed lustrem obnaża prawdę o sobie. Ja, Kobieta choć młoda, jest niezwykle dojrzała. Świadoma własnej siły potrafi jednocześni docenić swoje słabości, co – paradoksalnie – czyni ją mocniejszą. Słabości bohaterek uchwycone w obiektywie Pospieszyńskiej urealniają wizerunek kobiecości tworzony na potrzeby mody.

Agata Pospieszyńska zatrzymuje w kadrach nie tylko powierzchowne piękno, lecz również wartości i emocje uniwersalne – nie przypisane do konkretnego czasu czy trendu, takie, jak radość, zaduma, smutek, słabość czy wewnętrzne rozedrganie. Dzięki temu jej fotografia nabiera autentyczności i aktualności, bez względu na modę.

Ja, Kobieta Agaty Pospieszyńskiej otwiera cykl wystaw organizowanych przez AFPHOTO ART 2BUY. Celem projektu jest prezentacja prac twórców związanych z AFPHOTO poprzez wydobywanie szczególnie pięknych realizacji z działań dla rynku komercyjnego i prasowego oraz pokazywanie ich szerszej publiczności bez kontekstu komercyjnego.

O autorce:
Agata Pospieszyńska zawodowo zajmuje się fotografią od 5 lat. Jej zdjęcia modowe doceniane są na czeskim, niemieckim oraz rosyjskim rynku prasowym, gdzie pracuje
dla takich tytułów, jak: ELLE Czech, ELLE Russia, InStyle Czech, PETRA, Maxima. W Polsce realizuje zlecenia dla ELLE, Glamour, KMAG, InStyle, Twój Styl, Fashion Magazine, Cosmopolitan, Zwierciadło, VIVA! oraz Pani. Wsród klientów reklamowych Agaty znajdują się marki, m.in: RESERVED, BIG STAR, PLAY, T-Mobile, Danone, BeFree i Astor. Oprócz fotografii i sztuk multimedialnych pasjonuje ją gotowanie oraz podróżowanie. Była na Antarktydzie (jachtem), w Japonii, w Ameryce Południowej, na
festiwalu trębaczy w Guczy (Serbia), na Islandii, w Wietnamie, na Mauritiusie, Karaibach oraz wielu innych pięknych miejscach, które inspirują ją życiowo, fotograficznie oraz kulinarnie.

[nggallery id=5131]

Informacje dodatkowe:
AFPHOTO ART2BUY to inicjatywa, której celem jest prezentowanie najciekawszych i najpiękniejszych realizacji twórców związanych z AFPHOTO, którzy na co dzień poruszają się poza obiegiem artystycznym. Prace, które powstały na zlecenie rynku prasowego i branży modowej prezentowane są szerszej publiczności, bez kontekstu komercyjnego. Wyselekcjonowane w ramach AFPHOTO ART2BUY prace wyróżnia autentyczność emocji, przeżyć, sytuacji i doświadczeń. Autentyczność, która dla każdego może zawierać się w innym detalu, ma prowokować do przemyśleń i indywidualnych refleksji. Prezentowane w nowym kontekście projekty – na wystawach – mają charakter uniwersalny.

2013-10-31T13:16:18+00:0031 października 2013|Hot or Not, Kultura|