zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Innowacja dla skóry dojrzałej 50+

Innowacja dla skóry dojrzałej 50+

W 5 dekadzie życia kobiety zaczyna się proces starzenia hormonalnego, spowodowany spadkiem poziomu hormonów płciowych – estrogenów. W efekcie skóra dostaje mniej bodźców zmuszających ją do regeneracji, produkuje mniej włókien podporowych, pogarsza się jej ukrwienie.

W odpowiedzi na potrzeby skóry w okresie starzenia hormonalnego Laboratorium Iwostin stworzyło linię IWOSTIN RE-STORIN, przywracającą gęstość i napięcie skóry wrażliwej po 50. roku życia. Tworzą ją trzy preparaty: Odbudowujący krem na dzień SPF15, Odbudowujący krem na noc oraz Odbudowujący krem pod oczy.

Receptury wszystkich produktów zawierają unikalny kompleks Re-Structure (ceramidy, NNKT, kwas hialuronowy), który uzupełnia braki substancji budulcowych oraz Lipobelle Soyaglycone – bioaktywne fitoestrogeny z soi, które działając podobnie do estrogenu, zwiększają syntezę kolagenu i elastyny. Preparaty mają potwierdzoną wysoką skuteczność działania.

Skóra jest jednym z narządów trwale pozostających pod wpływem hormonów płciowych. Dlatego też kobiece hormony – estrogeny wywierają silny wpływ zarówno na procesy biologiczne w skórze, jak i na jej skład. Z wiekiem, gdy zmienia się gospodarka hormonalna organizmu i zanika cykl miesiączkowy (około 50. roku życia), zmniejsza się poziom produkcji estrogenów, co ma destrukcyjny wpływ na wszystkie warstwy skóry.

Staje się ona coraz cieńsza, sucha, wiotka, pojawiają się głębokie zmarszczki. W skórze właściwej zmniejsza się aktywność fibroblastów, odpowiedzialnych za wytwarzanie włókien kolagenu oraz hialuronianu sodu. W tkance podskórnej obserwuje się zanik tkanki tłuszczowej, wyraźne są też ubytki kwasów NNKT oraz ceramidów. Na delikatnej skórze wokół oczu widoczne są opuchnięcia powieki dolnej (worki pod oczami) i cienie. Podłożem tych zmian jest spowolnienie regeneracji komórek i spadek aktywności produkcji włókien kolagenowych, które są głównym białkiem podporowym skóry. „Niedobór hormonów w organizmie, który jest odpowiedzialny za te wszystkie zmiany, mogą w pewnym stopniu zrekompensować skórze w tym okresie kosmetyki ze składnikami naśladującymi działanie estrogenów” – mówi dermatolog dr n. med. Maria Noszczyk.

Medycznym rozwiązaniem tych problemów jest linia Iwostin Re-Storin. Preparaty poprawiają gęstość i napięcie skóry wrażliwej po 50. roku życia. Swoje działanie zawdzięczają innowacyjnej formule, odpowiadającej na potrzeby skóry w tym wieku.

W skład linii Iwostin Re-Storin wchodzą:
Odbudowujący krem na dzień SPF15
Pojemność: 50 ml, cena: 70 zł
Odbudowujący krem na noc
Pojemność: 50 ml, cena: 70 zł
Odbudowujący krem pod oczy
Pojemność: 15 ml, cena: 56 zł

[nggallery id=3078]

Kompleks Re-Structure
Wszystkie preparaty Iwostin Re-Storin zawierają innowacyjny kompleks Re-Structure, który wzmacnia strukturę skóry, odmładzając ją od wewnątrz, skutecznie nawilża i odżywia skórę. Kompleks zawiera:

  • Hialuronian sodu
  • Podstawowy składnik substancji pozakomórkowej wiążący wodę w skórze. Utrzymuje elastyczność i jędrność skóry poprzez odpowiednie nawodnienie warstw naskórka.
  • Ceramidy
  • Odbudowują struktury lipidowe w skórze.
  • NNKT (naturalne nienasycone kwasy tłuszczowe)
  • Uzupełniają niedobory lipidów w substancji międzykomórkowej.

Innowacyjne składniki aktywne

Lipobelle Soyaglycone
Do związków naśladujących działanie estrogenów należą zawarte w wyciągach soi genisteiny, nazywane często fitoestrogenami. „Genisteina przeciwdziała nadmiernej syntezie enzymów powodujących rozpad kolagenu, stymuluje powstawanie nowych włókien podporowych skóry. Neutralizuje brak estrogenów w skórze, zmuszą ją do lepszej pracy, produkcji włókien elastycznych i kolagenowych” – mówi dr Maria Noszczyk. Kosmetyki zawierające wyciągi soi, bogate w genisteinę mogą spowalniać ścienczanie skóry związane ze starzeniem słonecznym i hormonalnym. Sprzyjają również lepszej produkcji kwasu hialuronowego. Dlatego preparaty Iwostin Re-Storin zawierają Lipobelle Soyaglycone, bioaktywne fitoestrogeny z soi, z dużą zawartością czystej genisteiny. Wnikają one do głębokich warstw naskórka i działając podobnie do estrogenu, zwiększają syntezę kolagenu i elastyny.

Resveratrox®
Z wiekem spada również ilość sirtuin. Są to białka, które kontrolują obniżenie aktywności genów odpowiedzialnych za dzielenie się i namnażanie nowych, zdrowych komórek. Są one niezbędne do przeżycia organizmu w sytuacjach kryzysowych, np. uaktywniają się podczas rygorystycznych diet, kiedy organizm jest wycieńczony, w sytuacjach codziennego stresu i zagrożenia. Ponadto wykazują działanie przedłużające życie komórek skóry, które do pewnego momentu naszego życia samodzielnie walczą z wolnymi rodnikami.
Jak wyjaśnia dr M. Noszczyk „Substancją, która w naturalny sposób odwraca to zjawisko jest resveratrol, ekstrakt z czerwonych winogron. Zapewnia silne działanie antyoksydacyjne oraz ochronne dla naczyń krwionośnych, odbudowuje uszkodzone komórki i przedłuża ich życie. Chroni przed uszkodzeniem spowodowanym promieniowaniem UV, opóźnia zmiany w strukturach kolagenu i elastyny”.
Regeneracja skóry jest największa podczas nocy, dlatego w Odbudowującym kremie na noc Iwostin Re-Storin zastosowano ten składnik w postaci substancji Resveratrox®. Zawiera ona oligomery resveratrolu (polifenoli) w stężeniu powyżej 10%.

Eyeseryl® i Haloxyl™
Z powodu spadku ukrwienia skóry po 50. roku życia, częściej niż kiedykolwiek pojawiają się na niej opuchnięcia i obrzęki, a także cienie w okolicach oczu. Odbudowujący krem pod oczy Iwostin Re-Storin zawiera zmniejszający opuchnięcia Eyeseryl®, który normalizuje cyrkulację płynów w tkance podskórnej, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Zawarty w preparacie Haloxyl™ wg 72% badanych redukuje cienie pod oczami, wspomaga usuwanie ciemnego pigmentu spod oczu.

Fotostabilne filtry UV
Powszechnie uważa się, że w 80% za starzenie się codziennie eksponowanej na działanie UV skóry, pojawiające się do 50. roku życia odpowiada promieniowanie słoneczne, przed którym można się zabezpieczyć. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV w Odbudowującym kremie na dzień Iwostin Re – Storin zawarto fotostabilne filtry UVB: SPF15/UV:10. Dzięki temu codziennie narażona na wpływ słońca skóra w okresie menopauzy, chroniona jest przed negatywnymi efektami promieniowania.

Skuteczność potwierdzona w badaniach
Skuteczność działania preparatów linii Iwostin Re-Storin została potwierdzona badaniami, które wykazały:
poprawę gęstości skóry – wzrost syntezy kolagenu i ujędrnienia skóry o 53%* (składnik Lipobelle Soyaglycone we wszystkich preparatach Iwostin Re-Storin)
* Badanie in vitro
poprawę napięcia skóry u 87% badanych** (Odbudowujący krem na dzień SPF15 Iwostin Re-Storin)
** Badanie aplikacyjne przeprowadzone na grupie 23 osób w wieku 50-60 lat. Wynik po 1 miesiącu stosowania
wygładzenie skóry u 91% badanych*** (Odbudowujący krem na dzień SPF15 Iwostin Re-Storin)
*** Badanie aplikacyjne przeprowadzone na grupie 23 osób w wieku 50-60 lat. Wynik po 1. aplikacji

Preparaty mają bardzo dobre właściwości aplikacyjne (konsystencja, rozprowadzanie, wchłanianie), są przyjemne w stosowaniu, idealne jako baza pod makijaż.

2018-03-14T09:30:19+01:0025 lipca 2012|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: