Strona główna » Blog » Indywidualna lekcja makijażu

Indywidualna lekcja makijażu

Wygląd kobiety to jej wizytówka, na którą zwracają uwagę przyjaciele, znajomi, przełożeni i koledzy z pracy, czy też zupełnie nieznajomi ludzie na ulicy. Doskonale wykonany makijaż, fryzura, stosowny ubiór sprawiają, że każda kobieta wygląda jak prawdziwa dama. Etykieta wymaga, aby w każdej sytuacji wyglądać w sposób nienaganny. Nie chodzi tu bynajmniej o nanoszenie na swoją twarz tony makijażu. Czasem wystarczy podkreślenie oczu, czy ust, aby wywołać określony efekt.

Makijaż pełni w wyglądzie kobiety bardzo ważną rolę, choć często jest on niemalże niezauważalny. Na co dzień taki naturalny make-up jest najbardziej pożądanym efektem. Sprawia on, że kobieta zawsze wygląda świeżo, schludnie i elegancko. Dzięki makijażowi można skutecznie zamaskować wszelkie mankamenty cery – podkrążone oczy, niewielkie krostki, czy nawet spore przebarwienia i piegi na nosie. Z drugiej strony, puder czy tusz do rzęs w prosty sposób pozwolą nam na uwypuklenie pięknych rysów twarzy czy uzyskanie głębi spojrzenia. Jak tego dokonać?

Sztukę makijażu należy zgłębić, aby wiedzieć, jak wykonać perfekcyjny make-up, pasujący do danej sytuacji i do charakteru kobiety. Niektóre panie mają wprost wrodzony talent ku temu, aby wykonywać makijaż spełniający wszelkie kanony. Z niewielką pomocą ze strony specjalistów każda z nas może nauczyć się, jak wykonać dobry makijaż, który podkreśli naszą urodę, a jednocześnie ukryje jej niedoskonałości. Indywidualna lekcja makijażu pozwoli poznać tajniki sztuki makijażu, z których korzystają uznani makijażyści z całego świata. Warto zapisać się na nią w warszawskiej „Makeupowni”, która jest pierwszym tego rodzaju miejscem w stolicy. Inne podobne salony piękności, zajmujące się wizerunkiem swoich klientów, wyłącznie wzorują się na innowacyjnym pomyśle „Makeupowni”, która wyznacza trendy na rynku. W „Makeupowni” pracują wyłącznie profesjonaliści, którzy zdradzą Ci podczas indywidualnej lekcji makijażu swoje tajemnice.

Indywidualna lekcja makijażu obejmuje poznanie kilku kroków wykonywania profesjonalnego make-up. Kompetentni nauczyciele – wizażyści uczą swoich kursantów o trikach w makijażu, pozwalających szybko przywrócić blask zmęczonej skórze, czy też podkreślić kolor oczu przy zastosowaniu makijażu wieczorowego. Lekcja podzielona jest na dwie części, z których pierwsza dotyczy teorii wizażu, zaś druga jest praktycznym kursem makijażu. W części teoretycznej indywidualnej lekcji makijażu kursantka dowiaduje się, jaki ma rodzaj skóry, w jaki sposób powinna ją pielęgnować, jaką posiada budowę oka i symetrię twarzy. Takie informacje są niezbędne do określenia, jaki rodzaj makijażu będzie w jej przypadku najbardziej efektowny.
W części praktycznej lekcji wraz z wizażystą kursantka dobiera kosmetyki, metody i techniki nakładania makijażu, a także najbardziej optymalne dla siebie kolory kosmetyków. Sprawdza w praktyce informacje teoretyczne na temat różnych rodzajów makijażu, w tym makijażu wieczorowego i odmładzającego.

[nggallery id=2447]

Make’upownia
ul. Marszałkowska 3/5,
piętro III, tel. 22/825-09-42, 602-231-622,
www.makeupownia.pl

2012-02-10T11:33:03+00:0010 lutego 2012|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: