TOP TRENDY – NAJLEPSI MŁODZI PROJEKTANCI W POLSCE. CZ. 9 MRS P. DESIGN – wywiad

Skąd pomysł na założenie marki modowej?

Źródłem istnienie Mrs P. Design ♕ jest zamiłowanie do  mody „haute couture”, elegancji i wyjątkowości. Odkąd pamiętam, moje podejście do zakupów odzieży różniło się znacznie od wzorców przyjętych w pędzącej w coraz szybszym tempie zachodniej kulturze. Zwracałam i zwracam szczególną uwagę na kroje, gatunek tkaniny, kolory. Kompromis nie wchodzi w grę, często rezygnuję z zakupów. W moim ojczystym kraju, jakość musi współistnieć ze świadomością przekazania dobra, miłości i troski.

Jaka jest historia, skąd pochodzą materiały?

Pochodzę z Beninu, małego kraju w zachodniej Afryce. Fale Atlantyku nadają naszemu życiu rytm dnia, a bogactwo otaczających kolorów przemawia do nas  pierwotnym głosem. W Beninie kochamy kolory, potrafimy łączyć je i tworzyć wyjątkowe własne światy.

Materiał bazowy wykorzystywany w pracy nad kolekcją Mrs P.Design nazywa się African Print. Używamy go od ponad stu lat,jest mocno zakorzeniony w naszej tradycji. Składa się w 100% z wysokogatunkowej bawełny, cechuje go wyjątkowe bogactwo kolorów i wzorów.

Jak ocenianie szanse takie marki na rozwój  w Polsce?

Wierzę że każdy z nas ma wewnętrzną siłę, duszę odkrywcy.Marzę by podzielić się ze światem tą częścią kultury Afryki Zachodniej i możliwości które ona daje. Dlatego w Mrs P. Design dokładamy wszelkich starań by tworzyć wysokiej jakości, luksusowe unikatowe przedmioty i akcesoria zawsze w limitowane kolekcji. Przyświeca nam motto: „Fashion Elegance and Uniqueness”

Moda jest sztuką, jej piękno tkwi w różnorodności wypowiedzi. Moda jest krainą wolności, w której każdy może znaleźć swoje miejsce Zaczynałam od sukienek i tunik, uważam że podkreślają kobiecość. Do dziś są najważniejszym składnikiem  projektu Mrs P. Design ♕

Zapraszam wszystkich do świata kolorów i wzorów, do świata w którym przygoda nigdy się nie kończy.

PolscyProjektanci.com

Dodaj komentarz