TOP TRENDY – NAJLEPSI MŁODZI PROJEKTANCI W POLSCE. CZ. 6. OSWALD SCHILING

Wawrzyniec Sawicki to twórca nowej marki z męskimi dodatkami o nazwie OSWALD SCHILING. Nazwa marki pochodzi od nazwiska pradziadka. Oswald był mężczyzną z klasą, oficerem w czasach armii Austro-Węgierskiej, zawsze świetnie ubranym. Stąd inspiracje mundurem, militarnością, solidnością zarówno w formie jak i materiałach wykorzystywanych do produkcji akcesoriów.

Oswald Schilling to dodatki o męskim charakterze, inspirowane modą męską Galicji początku XX wieku. Są tworzone z najwyższej jakości materiałów, w limitowanych seriach, co czyni je przedmiotami wyjątkowymi.

Za każdym z produktów stoi historia, ta wielka – historia człowieka Oswalda Schillinga oraz indywidualna historia każdego produktu, który powstaje z wyjątkowych materiałów w dłoniach rzemieślników najwyższej klasy.

Charakter kolekcji „Galicja Memories” z jednej strony czerpie inspiracje z surowości prostych żołnierskich mundurów i pasów, z drugiej strony z galicyjską elegancją i precyzją. Pasy czy bransoletki pasują zarówno do dżinsów jak i do stroju biznesowego. W ofercie marki są klamry stalowe, patynowane – ciężkie, ale są również klamry ze szlachetnego drewna jak np. wiodąca w całej kolekcji klamra z czarnego dębu inkrustowana srebrem.
Galicia Memories to dodatki dedykowane dla mężczyzn, których nie zadowala przeciętność masowej produkcji. Są to w większości produkty ręcznie robione. Drewniane klamry są w całości wykonywane ręcznie i precyzyjnie wykańczane. Klamry metalowe są poddawane procesom galwanizacji, nadzorowanym przez projektanta tak aby każda klamra miała swój charakter i była inna. Wszystkie skórzane dodatki są wykonywane z prawdziwej naturalnej skóry co idealnie komponuje się z drewnem.

Już niebawem pojawią się produkty z kamienia i porcelany.

Bardzo ważnym wyróżnikiem marki jest jej nawiązanie do historyczności. Szlachetność całości dopełnia opakowanie, również produkowane z drewna.

PolscyProjektanci.com

Dodaj komentarz