TOP TRENDY – NAJLEPSI MŁODZI PROJEKTANCI W POLSCE. CZ. 3. BdB Fashion Aleksandra Melcer

BdB Fashion to młoda marka na polskim rynku mody autorskiej, która powstała w 2015 roku w Tarnowskich Górach. Założycielką i projektantką marki jest Aleksandra Melcer, która jest wielbicielką wysokogatunkowych tkanin i świetnego krawiectwa oraz pasjonuje ją słoneczna Italia.

To właśnie z Włoch pochodzą przepiękne i najwyższej jakości tkaniny, z których powstają projekty Oli Melcer. Projektantka dzięki swojemu świetnemu warsztatowi nie boi się korzystać z materiałów najlepszych na świecie producentów, takich jak Etro Milano, Valentino, Gucci czy Dior.

W swoich projektach BdB Fashion stawia na jakość tkanin i krawiectwa, unikatowość oraz na klasyczny styl, który nigdy nie przemija. Welurowe tuniki, garnitury we wzory czy wełniane płaszcze to podstawa kolekcji. Uzupełniają ją gipiurowe sukienki ze skórzanymi kwiatami i tiulowe spódnice, które królowały na wybiegach Dior SS 2017. Warto zauważyć wysoki światowy poziom sesji zdjęciowych bieżącej kolekcji, która wręcz wyprzedziła trendy. W grudniowym magazynie Vogue została opublikowana sesja lookbookowa kolekcji Gucci Pre-Fall 2017, która do złudzenia przypomina wcześniejszą produkcję BdB Fashion, której fragmenty prezentujemy poniżej.

Projektantka tworzy zgodnie z maksymą francuskiego projektanta haute couture Alexandre Vauthiera, który kiedyś powiedział: „Marynarki wyprodukowanej w kilku milionach egzemplarzy nie nosi się jak marynarki z krótkiej serii. Świat stał się nudny. Dziś wszyscy proponują nam to samo. Dlatego mamy ochotę na rzeczy wyjątkowe. (…) Bronimy się przed zniknięciem w tłumie.“

BdB Fashion Aleksandra Melcer / PolscyProjektanci.com

Dodaj komentarz