zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Iluzja Wyrypajewa

Iluzja Wyrypajewa

Komedia. Historia dwóch małżeństw, które pod koniec życia odczuwają potrzebę rozmowy o uczuciach. Cztery osoby, cztery spojrzenia na wspólne życie. Kto kogo kochał, a komu się zdawało, że kochał? Kto przez kogo był kochany naprawdę? Co w życiu jest rzeczywistoscią, a co złudzeniem?

Bardzo mi przykro. Ale niestety, tobie się tylko wydaje, że mnie kochasz. A raczej, oczywiście, kochasz mnie, jak ja ciebie, ale Margaret, wybacz, ja mówię o zupełnie innej milości, o tej miłości, której nie udało nam się wspólnie doświadczyć.

Wyrypajew, pokazując kolejne elementy małżeńskich układanek, tworzy opowieść pełną paradoksów.

Iwan Wyrypajew, urodzony w 1974 roku w Irkucku, to jeden z najbardziej znanych rosyjskich dramatopisarzy, autor m.in. „Snów”, „Lipca” i „Tańca Delhi”, reżyser filmów „Euforia”, „Tlen”. W 2009 roku Wyrypajew wyreżyserował w Teatrze Na Woli. „Lipiec” – poetycki monolog mordercy, który wypowiada Karolina Gruszka. W 2010 roku wyreżyserował w Teatrze Narodowym „Taniec Delhi” – rodzaj parodii współczesnego melodramatu rozpisanego na siedem jednoaktówek.
Zdobywca wielu nagród. Za filmowy debiut „Euforię” zdobył małego Złotego Lwa w Wenecji i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego, za „Tlen” na festiwalu Era Nowe Horyzonty nagrodę publiczności. „Lipiec” zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Kontrapunkt w Szczecinie i nagrodę w kategorii „Najlepszy dramat” na Festiwalu Boska Komedia.

[nggallery id=1776]

[nggallery id=1775]

AUTOR SZTUKI/TEKST – Iwan Wyrypajew
OBSADA – Dorota Landowska, Dominika Ostałowska, Łukasz Lewandowski i Krzysztof Stroiński.
DATA PREMIERY: 09. września 2011 r.

2011-09-08T11:37:54+01:008 września 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: