Idealna sylwetka przez cały rok

O ciało i dobrą kondycję powinniśmy dbać nie tylko przed wakacjami. Każda pora roku jest dobra, aby odpowiednio skorygować problemy i niedoskonałości, jak. np. cellulit.

Popularnie nazywany „pomarańczową skórką”- spędza sen z powiek wielu kobietom. Nie od dziś wiadomo, że sport i wszelki wysiłek fizyczny to klucz do sukcesu w walce o smukłą sylwetkę. Regularne ćwiczenia pomogą nam w poprawieniu formy i kondycji samej skóry. Bieganie, jazda na rowerze czy pływanie pomogą walczyć z tym problemem, a jednocześnie wzmocnią naszą kondycję fizyczną. Zabiegami wspomagającymi ćwiczenia mogą być też masaże wyszczuplające.

Chcąc osiągnąć wymarzony efekt, możemy sięgnąć po profesjonalną kurację kosmetyczną. To niewątpliwie inwestycja we własne ciało, ale procentująca długotrwale utrzymującymi się rezultatami. Do wyboru mamy wiele produktów wyszczuplających- kremów, żeli, peelingów i masek. Na co przede wszystkim zwracać uwagę przy wyborze idealnego dla nas kosmetyku, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy? Zawsze sprawdzajmy składniki- kosmetyki te powinny zawierać aktywne substancje, które dostają się pod skórę głębiej niż kremy codziennego użytku. Składniki powinny być wysoko skoncentrowane, o optymalnym natężeniu substancji, np. kwasem hialuronowym– zwraca uwagę ekspert marki Oxynergy Paris, Patryk Szczechowicz. – Kosmeceutyki wyróżniają się zawartością i stężeniem substancji w nich zawartych, które aktywnie zwalczają złogi tłuszczu i eliminują cellulit- dodaje. Ile trwa kuracja z ich zastosowaniem? Regularnie stosowanie kremów daje efekt już w krótkim czasie, przy kuracji, np. kremem XS Contour z serii Oxynergy Paris, w kilka tygodni można osiągnąć wymarzony rozmiar. – mówi ekspert.

Ten i podobne mu produkty stają się coraz bardziej popularne, ponieważ nie wszyscy decydują się na inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, jak np. liposukcję. Kosmeceutyki zyskują coraz większe znaczenie w leczeniu problemów skóry, charakteryzują się wysokim stężeniem zawartych w nich składników, co wpływa na jej fizjologię. Aktywne składniki wnikają głęboko w skórę, dzięki czemu działają stymulująco i umożliwiają pozbycie się zbędnego tłuszczu. Nowoczesne formuły radzą sobie również w walce z cellulitem, a intensywne zabiegi z użyciem odpowiedniego kosmeceutyku dają naprawdę zadowalające efekty.

Natychmiastowe rezultaty możemy osiągnąć wprawdzie za pomocą zabiegów, są one jednak kosztowne i stanowią większą ingerencję w skórę niż kuracje kosmetykami. Dziedzina medycyny estetycznej ma do zaoferowania wiele. W zależności od potrzeb, możemy wybrać którąś z metod jak np. mezoterapię- efektywnie pomaga zwalczyć cellulit, dzięki aplikowaniu leczniczych substancji i ich składników o wysokim stężeniu, efekt iniekcji jest faktycznie długotrwały. Innymi popularnymi metodami w walce ze zbędnymi kilogramami są masaże specjalnymi aparatami, np. próżniowym lub też manualne masaże z zastosowaniem produktów o antycellulitowych właściwościach.

źródło: Oxynergy Paris

Podziel się wiadomością:

Polecamy również