zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni

Skóra dłoni jest codziennie narażona na kontakt z czynnikami uszkadzającymi jej barierę ochronną takimi jak woda, detergenty, alergeny i substancje drażniące. Wybór odpowiednich środków do mycia jest niezwykle ważny w przypadku skóry wrażliwej, przesuszonej, skłonnej do podrażnień i atopowej.

Nowy preparat EmoliumHypoalergiczna pianka do mycia dłoni zawiera formułę dobraną do potrzeb skóry szczególnie wymagającej, dzięki temu skutecznie ją myje, hamuje rozwój bakterii, nie podrażnia i nie narusza bariery hydrolipidowej. Zawarte w preparacie substancje natłuszczające odbudowują barierę ochronną skóry, zapobiegając podrażnieniom. Pianka nawilża i wiąże wodę w skórze. Nie zawiera mydła. Preparat otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Skóra dłoni swoją budową znacząco różni się od skóry reszty ciała, ponieważ nie posiada gruczołów łojowych, a jednocześnie znajduje się w niej wiele gruczołów potowych, co powoduje zwiększoną utratę wody z naskórka i przesuszanie. Dodatkowo, warstwa tkanki podskórnej jest minimalna, co zmniejsza elastyczność skóry dłoni. Jest też narażona na bardzo częsty kontakt z wodą i detergentami, które uszkadzają jej barierę ochronną w postaci płaszcza hydrolipidowego, co prowadzi do przesuszania i podrażnień.

Skórę dłoni dotyka również jedno z najczęstszych schorzeń dermatologicznych – egzema rąk, zwana również wypryskiem. Szacuje się, że cierpi na nią ok. 10% populacji ogólneji. Jest to stan zapalny skóry wywoływany różnymi czynnikami m.in. wypryskiem i podrażnieniami (35%), wypryskiem atopowym (19%) alergicznym wypryskiem kontaktowych (22%)ii. Egzema stanowi ponad 90% przypadków dermatoz zawodowych i w wielu krajach zalicza się do najczęstszych chorób zawodowychiii. Objawy jej towarzyszące to silne podrażnienie i zaczerwienienie skóry, pęcherzyki, łuszczenie się skóry, a często także uporczywy świąd. W pielęgnacji dłoni z egzemą konieczna jest stosowanie łagodnych preparatów myjących niezawierających mydeł.

Szczególnej pielęgnacji wymaga również wrażliwa i delikatna skóra dłoni u dzieci. Maluchy poznają świat przez dotyk, dlatego codzienne mycie rąk jest podstawową zasadą właściwej higieny najmłodszych. Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych. Jest cieńsza i mniej sprężysta, dlatego skłonna do podrażnień i nadmiernej suchości, która jest najczęstszym problemem u dzieci.

W odpowiedzi na potrzeby pielęgnacyjne dłoni dzieci i dorosłych ze skórą wrażliwą, suchą, podrażnioną, skłonną do atopii oraz z egzemą powstała Hypoalergiczna pinka do mycia dłoni Emolium.

Preparat skutecznie i delikatnie oczyszcza skórę rąk, zmiękcza ją i wygładza:

  • nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej,
  • sprzyja szybkiej regeneracji zniszczonej skóry,
  • działa hamująco na rozwój bakterii.

Pojemność: 165 ml
Cena: 28 zł.
Producent: Nepentes SA.

Emolium jest dostępne wyłącznie w aptekach, bez recepty

2018-03-14T09:29:47+01:0025 lipca 2012|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: