zegarmistrzlodz.com.pl

H&M Conscious i Conscious Exclusive: styl przyjazny środowisku

Strona główna » Blog » H&M Conscious i Conscious Exclusive: styl przyjazny środowisku

H&M Conscious i Conscious Exclusive: styl przyjazny środowisku

10 kwietnia H&M przedstawi swoje nowe kolekcje Conscious i Conscious Exclusive. Wykorzystując dwa nowe materiały – roślinnie barwioną skórę od Tärnsjö, szwedzkiego dostawcy skór, oraz jedwab organiczny, kolekcje zaprezentują, co można stworzyć z bardziej ekologicznych materiałów. W tym samym czasie H&M wprowadzi także nowe metki Clever Care, system symboli i wskazówek dla bardziej ekologicznego użytkowania ubrań.

“W H&M jesteśmy dumni z naszej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Conscious i Conscious Exclusive prezentują szerokie możliwości wykorzystywania bardziej ekologicznych materiałów a nasze nowe metki Clever Care pozwalają klientom na przyłączenie się do naszej misji i zapewnienie modzie bardziej zrównoważonej przyszłości.” mówi Ann-Sofie Johansson, szefowa działu projektów H&M.

Przy pracy nad tegoroczną kolekcją Conscious Exclusive, H&M połączyło siły z Ever Manifesto – zespołem młodych projektantów i entuzjastów, którzy podobnie jak H&M pracują nad tym, by moda była w przyszłości coraz bardziej przyjazna środowisku. Ever Manifesto pojawi się także w kampanii Conscious Exclusive razem z Amber Vallettą, supermodelką i aktorką znaną również ze swojej działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju. Amber Valletta została twarzą kampanii kolekcji Conscious.

Conscious Exclusive to specjalnie zaprojektowana, limitowana kolekcja wykonana z wysokiej jakości materiałów z misternymi zdobieniami inspirowanymi stylem bohemy i zmysłową nutą flamenco. Nowymi materiałami w kolekcji są: roślinnie barwiona skóra, pozyskana z krów hodowanych na potrzeby produkcji organicznego mięsa w szwedzkich gospodarstwach, oraz jedwab organiczny pochodzący od jedwabników hodowanych na drzewach morwowych. Kolekcja będzie dostępna w wybranych 150 sklepach H&M na całym świecie, jak również w sprzedaży online. Wybrane produkty będą także dostępne w Master & Muse, na yoox.com – strefie działalności Amber Valletty na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju.

Tegoroczna kolekcja Conscious składa się z najmodniejszych produktów tego sezonu, idealnych na wiosnę i wykonanych z bardziej przyjaznych środowisku materiałów. Kluczowe artykuły to: asymetryczna, pomarańczowa sukienka z poliamidu i materiału Tencel oraz zwiewny kombinezon z ręcznie wykonanym motywem zebry. Kolekcja będzie dostępna w sklepach H&M.

Więcej informacji na temat Clever Care jest dostępnych na clevercare.info
Więcej informacji na temat Ever Manifesto jest dostępnych na www.evermanifesto.com

[nggallery id=5419]
2018-03-14T07:25:33+01:0025 marca 2014|Moda|

Może zainteresuje Cię również: