Strona główna » Blog » Historia najsłynniejszego fryzjera

Historia najsłynniejszego fryzjera

W warszawskim Teatrze Polonia Krystyny Janda miał swoją premierę kultowy już spektakl „Antoine”, wedle scenariusza i w reżyserii Jakuba Przebindowskiego.

Kultowy, jako że opowiada o życiu najsłynniejszego fryzjera świata Antoniego Cierplikowskiego, geniusza nożyczek, który w 1901 roku przyjechał do Paryża z 5 frankami w kieszeni, a już kilka lat później otworzył swój pierwszy salon na słynnej paryskiej Rue Cambon 5. W swoim salonie czesał największe gwiazdy swoich czasów, miedzy innymi Eleonorę Duse, Sarę Bernhar czy Edith Piaf. Widz towarzyszy Cierplikowskiemu podczas jego największych sukcesów we Francji i w Stanach Zjednoczonych. Jest świadkiem narodzin krótkiej fryzury u kobiet, powstania słynnej fryzury Josephine Baker, w której jako pierwsza czarnoskóra kobieta pojawiła się na okładce Vogue oraz rozmowy Antoine`a z Eleanorą Roosevelt i przekonania jej do krótkich włosów. W sztuce pojawiają się również takie postaci, jak: Coco Chanel, Salvador Dali, Pablo Picasso czy Xawery Dunikowski.

Fantastyczna jest również obsada spektaklu: Lesław Żurek (Antoine), Tamara Arciuch, Bartosz Opania, Aleksandra Szwed jako Josephine Baker, Anna Guzik, Michał Milowicz, Martyna Kliszewska, Bartek Kasprzykowski.

Warto dodać, iż jak na tak modowy i stylowy spektakl przystało, kostiumy do sztuki zaprojektował Tomasz Ossoliński, choreografię przygotowała Maria Foryś (Egurrola Dance Studio), za stylizację fryzur odpowiada Maria Korzeniowska – mistrzyni świata we fryzjerstwie, biżuterię dostarczyła firma W.Kruk, zaś buty – Mustang Shoes.

[nggallery id=173]

2010-10-05T13:47:53+00:005 października 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: