Strona główna » Blog » Historia makijażu. Książka Lisy Eldridge

Historia makijażu. Książka Lisy Eldridge

Z przyjemnością informujemy o premierze polskiego wydania książki Face Paint: Historia makijażu autorstwa  Lisy Eldridge, wizażystki gwiazd czerwonego dywanu.  

Autorka to światowej sławy makijażystka, rozchwytywana przez najpopularniejsze domy mody, m.in. Prada i Chloé. Na co dzień maluje takie gwiazdy jak Kate Winslet, Keira Knightley czy Emma Watson.

Szerokiemu gronu odbiorców jest znana dzięki tutorialom makijażowym wyświetlanym miliony razy przez kobiety na całym świecie (http://bit.ly/1gEqVWQ).

Jej książka,  Face Paint, pokazuje jak zmieniał się makijaż na przestrzeni wieków, a w szczególności w ciągu ostatniego stulecia. Odsłania przed nami sekrety kreowania wizerunku ikon mody: od Audrey Hepburn po Madonnę i Amy Winehouse. Pokazuje, dlaczego tak wiele kobiet czerpie z nich inspiracje.

Książka Lisy Eldridge to także niesamowite opowieści o ludziach, którzy z tworzenia piękna uczynili swoją życiową misję. Autorka przybliża sylwetki twórców współczesnego przemysłu kosmetycznego, takich jak Helena Rubinstein, Max Factor, Elizabeth Arden czy Estée Lauder.

Szminka, puder, tusz do rzęs. To z nimi zaczynamy poranki. Tak jak miliony kobiet przed nami. Makijaż nie jest przecież nowym wynalazkiem. Jego długą i pasjonującą historię pokazuje Lisa Eldridge, światowej sławy makijażystka, rozchwytywana przez najpopularniejsze domy mody, m.in. Prada i Chloé. Maluje takie gwiazdy jak Kate Winslet, Keira Knightley czy Emma Watson.

Face Paint odsłania przed nami sekrety kreowania wizerunku ikon mody: od Audrey Hepburn po Madonnę i Amy Winehouse. Pokazuje, dlaczego tak wiele kobiet czerpie z nich inspiracje. Być może Ty sama malujesz oczy w taki sam sposób jak Marilyn Monroe.

Książka Lisy Eldridge to także niesamowite opowieści o ludziach, którzy z tworzenia piękna uczynili swoją życiową misję. Przybliża sylwetki twórców współczesnego przemysłu kosmetycznego, takich jak Helena Rubinstein, Max Factor, Elizabeth Arden czy Estée Lauder.

Poznaj pełną urzekających fotografii biografię makijażu. Odkryj, skąd bierze się jego intrygujący czar, który tak nas fascynuje i pociąga.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788324042432″]

2017-11-10T10:54:42+00:0010 listopada 2017|Kultura|