Hela znowu w opałach

Bycie w opałach to na ogół nic przyjemnego chyba, że chodzi o… przygody „Heli w opałach”, których premierową i ostatnią serię pokaże telewizja TVN. Wyzwoliwszy się z opałów niefortunnego małżeństwa, Hela już nie raz udowodniła, że ma to, czego trzeba by zmierzyć się z życiem.

Siła ducha, błyskotliwy dowcip, żelazna wola i pomoc przyjaciół pozwalały jej zawsze wyjść cało z każdych opałów. Jakie niespodzianki szykuje dla niej życie tym razem? Premierowe odcinki, czwartej serii emitowane będą od 4 grudnia w każdą sobotę, o godzinie 20:00. Obok Anny Guzik, Agaty Kuleszy i Piotra Gąsowskiego, zobaczymy Jacka Poniedziałka, a także gościnnie Ewę Farnę oraz Łukasza Simlata.

Nowy sezon to nowe perypetie matki samotnie wychowującej trójkę rozbrykanych dzieci, dzięki którym nie raz cała rodzinka wpadnie w opały. Nowe odcinki to także nowe zawirowania sercowe, bo serce Heli również często wpada w kłopoty! Ale zanim zdradzimy sekrety nowych perypetii Heli przypomnijmy sobie, jak to się wszystko zaczęło…

HELA W OPAŁACH
Bohaterką serialu „Hela w opałach” jest pracująca matka trojga dzieci, zdeterminowana, by całkowicie zmienić swoje życie. Tytułowa Helena Trojańska to kobieta po przejściach. Rozwiodła się z mężem po ośmiu latach małżeństwa, które zostało zawarte po trosze z młodzieńczej miłości, a trochę też z buntu wobec rodziców. Jej związek z Romanem (Marcin Dorociński) okazał się jednak największą życiową pomyłką. Po latach nieszczęśliwego pożycia i urodzeniu trójki pociech, Hela stanęła przed wyborem: żyć dalej z mężem obibokiem, nadużywającym alkoholu, albo ciężko pracować za niewielkie pieniądze, by samotnie utrzymać dzieci. Niełatwy to był wybór, ale Hela postanowiła iść własną drogą. Wyzwoliwszy się z nieudanego związku, polepszyła los swój i swoich pociech, w czym bardzo pomogła jej mądrość życiowa, siła ducha i wsparcie przyjaciół. Pomimo niewesołej przeszłości Hela jest optymistką z dużym poczuciem humoru, co znacznie ułatwia jej relacje z niesfornymi dziećmi: Kacprem, Nelą i Jasiem. Hela okazuje im mnóstwo serca
i miłości, a co najważniejsze umie z nimi rozmawiać na każdy temat. Jej najbliżsi znajomi to sąsiedzi – bezdzietne małżeństwo Edyta i Rysiek (Agata Kulesza i Piotr Gąsowski) oraz niedoszły narzeczony, aptekarz Leszek (Mariusz Kiljan), z którymi łączą ją przyjazne i szczere stosunki. Dystans do samej siebie, błyskotliwość i bezkompromisowość pozwalają jej zgrabnie poradzić sobie z perypetiami codziennego galimatiasu. Hela walczy z przeciwnościami losu jak nie przymierzając prawdziwa MATKA POLKA.

CZWARTA SERIA…
… rozpocznie się od dużego zamieszania rodzinnego…. Jej były mąż Roman (Marcin Dorociński) nieoczekiwanie dostanie pracę w Irlandii i będzie szykował się do wyjazdu… Jak zareagują na to dzieci?
Tymczasem zawodowo nie najlepiej będzie wiodło się Heli – zostanie zdegradowana w pracy. Ale nie podda się tak łatwo i będzie walczyć o swoją posadę… co zaowocuje nową znajomością! Pozna przystojnego dyrektora elektrociepłowni – Eryka (Jacek Poniedziałek), na którym zrobi ogromne wrażenie. Czy wystarczająco duże, by pokonać wszelkie przeszkody na drodze do ich wspólnego związku? Te wszystkie wydarzenia na pewno wpłyną na życie głównej bohaterki. Może Hela w końcu znajdzie prawdziwą miłość? Jedno jest pewne, sezon czwarty zaskoczy!

„COŚ” O HELI
Helena Trojańska (Anna Guzik)
Trzydziestoletnia rozwódka. Matka trojga dzieci, które wychowuje sama. Urodziła się w Kielcach, ale mieszka w warszawskich Włochach. Mieszkanie i rodzinę utrzymuje zupełnie sama, bo były mąż nie płaci alimentów.

Hela jest dość atrakcyjną kobietą, choć na co dzień nie ma czasu, a i nie czuje potrzeby, by szczególnie eksponować swoją urodę. Ubiera się więc skromnie, nie przesadza też z makijażem. Ma ważniejsze sprawy na głowie. Zdecydowanie jest typem silnej kobiety, która umie walczyć o swoje. Potrafi być stanowcza i dosadna w słowach. Jednocześnie bywa też bardzo miła i czuła, zwłaszcza wobec dzieci. Jest mądra życiowo oraz dowcipna.

Hela pracuje w elektrociepłowni otoczona męskim towarzystwem. Choć tak jak pozostali pracownicy chodzi tam w kombinezonie roboczym oraz kasku i tak narażona jest na niewybredne komentarze kolegów. Pomimo rubasznego humoru współpracowników, Hela darzy ich ogromną sympatią.
Męża natomiast wspomina fatalnie. Roman nieraz uciekał się do przemocy, nadużywał alkoholu i w niczym jej w domu nie pomagał. Wyzwoliwszy się z tego niefortunnego związku, Hela udowodniła, że bez męża potrafi sobie świetnie dać radę i polepszyć los trójki dzieci.

… I O JEJ BLISKICH
Kacper Trojański (Adrian Gąsior)
Jedenastoletni Kacper jest typowym chłopcem w swoim wieku. Bywa niesforny, wdaje się w bójki w szkole. W domu umie być grzeczny i pomocny. Dość zamknięty w sobie i poważny. Często kłóci się z młodszą siostrą, Nelą. Rozmawia z matką na poważne życiowe tematy, również na temat ojca i rozwodu rodziców. Zdarza mu się tęsknić za tatą.

Nela Trojańska (Julia Kerner)
Ośmioletnia córka Heli. Urocza i bardzo bystra dziewczynka. Charakteryzuje ją bezpretensjonalne, dziecięce podejście do świata dorosłych. Czasem bywa zazdrosna o młodszego braciszka, upatruje w nim bowiem przyczyny odejścia taty, za którym zdarza się jej tęsknić. Obecnie Nela uczęszcza do „zerówki”.

Jaś Trojański (bliźniacy Eryk i Igor Lipińscy)
Najmłodszy syn Heli, kilkumiesięczne dziecko.

… I O TYCH DALSZYCH, A JEDNAK CIĄGLE JEJ BLISKICH

Edyta Swoboda (Agata Kulesza)
Edyta jest rówieśniczką Heli. Mieszka w tym samym domu wraz z mężem, Ryśkiem. Pracuje w barze. Edyta zna się z Helą jeszcze z czasów szkolnych spędzonych w Kielcach. Nie mają przed sobą żadnych tajemnic. Żyją za pan brat i wchodzą do siebie do domu niemal bez pukania. Często sobie pomagają. Edyta stara się znaleźć przyjaciółce nowego partnera, co nie zawsze spotyka się z aprobatą Heli. Sama Edyta jest mężatką już po raz czwarty. Męża ma jednak dopiero trzeciego. Z drugim małżonkiem brała ślub i rozwodziła się po prostu dwa razy. Z obecnym mężem, Ryśkiem jest naprawdę szczęśliwa.

Rysiek Swoboda (Piotr Gąsowski)
Rysiek to trzydziestokilkuletni emerytowany wojskowy. Wysoki, dobrze zbudowany i sprawny fizycznie mężczyzna. Pracuje dorywczo jako monter telewizji kablowej i sieci telefonicznej. Nie chodzi do pracy codziennie, często siedzi w domu albo pilnuje dzieci Heli. Jego hobby – zalecone przez lekarza po przeżyciach wojennych – to garncarstwo. Kariera wojskowa Ryśka, obecna w jego opowieściach i anegdotach, to polski poligon z lat 90-tych, ćwiczenia z amerykańskimi żołnierzami z NATO oraz jego udział w misji w Syrii, gdzie przeżył wiele przygód. Rysiek to poczciwy facet, o ogromnym sercu, bardzo kochający swoją żonę, Edytę.

Leszek Polak (Mariusz Kiljan)
Trzydziestopięcioletni farmaceuta. Właściciel apteki na terenie jednego z supermarketów. Drugą, bardziej dochodową, zabrała mu była żona, z którą świeżo się rozwiódł. Helę poznał dzięki Edycie, która chciała ich wyswatać. Sprzyjała temu sytuacja życiowa obojga, ale z miłości nic nie wyszło. Została serdeczna przyjaźń, która zaczęła się od licytowania się, które z nich miało gorsze małżeństwo. W domu Heli Leszek jest traktowany jak domownik. Mieszka na tyle blisko, że wpada do niej niezapowiedziany o każdej porze. Dzieci Heli nie za bardzo jednak za nim przepadają.

Premierowe odcinki emitowane będą w każdą sobotę o godzinie 20.00 na antenie telewizji TVN.

HELA W OPAŁACH
Serial komediowy, seria IV
Premiera: 4 grudnia, sobota, godzina 20.00

Podziel się wiadomością:

Polecamy również