zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Halloween z Marks & Spencer

Halloween z Marks & Spencer

Jesienią w sklepach Marks & Spencer robi się straaaaasznieeeee…. W październiku, za sprawą zbliżającego się dnia Halloween, sklepowe półki zapełniają się wprost upiornymi słodyczami i kostiumami!

Halloween to dokładnie All Hallows’ Eve, czyli wigilia Wszystkich Świętych. Najhuczniej obchodzona jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Szkocji i Anglii. Jednym z elementów tradycji Halloween jest przebieranie się 31 października za postaci mrożące krew w żyłach: wampiry, wiedźmy, upiory, duchy czy bohaterów filmów grozy. Tacy straszni przebierańcy chodzą od domu do domu i zbierają słodycze lub nie doczekawszy się ich… robią psikusy np. smarują klamkę nieprzyjaznego domostwa pastą do zębów (ang. Trick or Treat).

Do Polski święto Halloween zawitało w latach 90. i z roku na rok staje się coraz popularniejsze. O polskich sympatyków tego święta stara się dbać firma Marks & Spencer i każdego października wprowadza do oferty „halloweenowe” produkty. W tym roku w sklepach tej sieci znajdziemy kostiumy dziecięce oraz masę „koszmarnych” słodyczy: czekoladowe gałki oczne, żelkowe mózgi, pianki o przerażających kształtach czy taki przysmak jak palce czarownicy.

[nggallery id=212]

2010-10-12T10:13:32+01:0012 października 2010|Styl|

Może zainteresuje Cię również: