zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Halinka Kiepska zostaje pisarką!

Halinka Kiepska zostaje pisarką!

Kilka niebywałych przygód czeka rodzinę Kiepskich i ich sąsiadów w nowym sezonie serialu „Świat według Kiepskich”. Halinka Kiepska pozazdrości naszym celebrytom i również postanowi napisać książkę – autobiografię pt „Moje kiepskie życie”. W nowej serii pojawią się również aktualne problemy społeczno-polityczne – nepotyzm, słaby przyrost naturalny i niepewność zatrudnienia na „śmieciowych” umowach. Ponownie widzów czeka solidna dawka absurdalnego humoru.

Pomysłem na napisanie autobiografii zarazi Halinkę (Marzena Kipiel-Sztuka) Helena Paździochowa (Renata Pałys). Zaskoczeni książką będą wszyscy mieszkańcy kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4, szczególnie mąż Halinki – Ferdynand (Andrzej Grabowski). Gościnnie w tym odcinku wystąpi Elżbieta Jarosik. W „Świecie według Kiepskich” po raz kolejny zagości samo życie i to z pierwszych stron gazet. Halinka Kiepska i Helena Paździochowa uznają, że współczesna rodzina powinna funkcjonować jak dobrze zorganizowana korporacja i korzystając z jej wzorców zatrudnią poszczególnych członków swoich rodzin… na etacie. Nie poszczęści się jedynie Ferdynandowi Kiepskiemu, któremu Halinka zaproponuje umowę „śmieciową”. Niełatwo się domyślić, że Kiepski nie przyjmie tej propozycji z entuzjazmem. Przed nie lada zmartwieniem wobec braku potomków staną obaj starzy Kiepscy i będą gorliwie zachęcać Waldka (Bartosz Żukowski) i Jolasie (Anna Ilczuk) do ich poczęcia. Oprócz problemów z rodzicami Jolasia i Waldek będą mieli też własne. Pewnego dnia Jolasia zażąda od Waldka futra i od jego kupna uzależni dalsze pożycie małżeńskie. Zrozpaczony Waldek będzie szukał pomocy u ojca.

W kolejnych odcinkach serialu zobaczymy również: Ryszarda Kotysa (Paździoch), Barbarę Mularczyk, (Mariolka), Dariusza Gnatowskiego (Boczek), Zofię Czerwińską (Malinowska), Bohdana Smolenia (Listonosz), Lecha Dyblika (Badurę) i Andrzeja  Gałła (Kozłowkiego).

Reżyserem „Świata według Kiepskich” jest Patrick Yoka, który z tą produkcją serialową jest też związany od lat jako jeden z trzech scenarzystów. Serial produkuje ATM Grupa S.A. Minionej wiosny „Świat według Kiepskich” oglądało średnio 2,5 mln widzów (Nielsen Audience Measurement)., co oznacza wzrost o 10 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2011 roku, a o 14 proc. w stosunku do jesieni 2011. Wzrósł też udział w grupie 16-49 – o 22 proc. (wiosna 2012 – jesień 2011r.).

[portfolio_slideshow width=634 exclude=’31446′]

Pierwszy premierowy odcinek jesiennego sezonu serialu pojawi się już 5 września na antenie Telewizji POLSAT.

2018-03-14T09:16:56+01:003 września 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: