Strona główna » Blog » Gwiazdy o Johnie Lennonie – wideo

Gwiazdy o Johnie Lennonie – wideo

Równo na dwa tygodnie przed światową i polską premierą książki „John Lennon. Listy” prezentujemy Państwu nagranie zawierające garść wyjątkowych wspomnień o niezapomnianym muzyku. Dowiemy się z niego m.in., kto świętował imieniny w dniu, kiedy zabito Lennona; kto znalazł w swojej skrzynce na listy pocztówkę od Johna, Yoko i Seana; kto jest prawie-rówieśnikiem legendarnego Beatlesa. W nagraniu udział wzięli: Piotr Metz, Ania Rusowicz, Maria Szabłowska, Marcin Ciurapiński, Gienek Loska, Maria Czubaszek, Maciej Orłoś.

O książce „JOHN LENNON. LISTY”:

Życie legendarnego muzyka i kompozytora opowiedziane w jego listach, po raz pierwszy zebranych w jednej książce. Międzynarodowa i polska premiera książki – 9 października 2012 roku – przypada na dzień urodzin Johna Lennona.

Po raz pierwszy wdowa po Johnie Lennonie, Yoko Ono, zgodziła się na opublikowanie korespondencji artysty. Zbiór zawiera niemal trzysta listów oraz pocztówek, opatrzonych komentarzem Huntera Daviesa, autora oficjalnej biografii Beatlesów, a prywatnie znajomego Johna Lennona.

Listy Lennona były jak dotąd otoczone tajemnicą. Wiele z nich sprzedano prywatnym kolekcjonerom na aukcjach. Wiele nigdy wcześniej nie zostało upublicznionych. Hunter Davies wykonał pracę iście detektywistyczną, dzięki czemu udało mu się dotrzeć do niezwykle ciekawej korespondencji i ułożyć ją w porządku chronologicznym, który pozwala nam na nowo poznać Johna Lennona nie tylko jako genialnego muzyka, ale również – przede wszystkim – jako człowieka.

Słowa były dla Johna Lennona równie ważne co muzyka. Notował każdy pomysł, myśl, inspirację. Po papier sięgał zawsze, gdy miał potrzebę komunikacji z drugim człowiekiem. Żył – i zmarł – w czasach przed rewolucją internetową. Listy, notatki, pocztówki pisał przez całe życie. Do przyjaciół, rodziny, kochanek, do fanów; do gazet, organizacji, instytucji. Jego listy bywają zabawne, pouczające, zaangażowane, mądre, liryczne; zawsze są niezwykle szczere i poruszające. Pozwalają nam ujrzeć Johna Lennona jakiego wcześniej nie znaliśmy – jego prywatną, niezafałszowaną twarz.

John Lennon urodził się w Liverpoolu 9 października w 1940 roku. Był jednym z najwybitniejszych muzyków w dziejach, założycielem The Beatles. Został zamordowany 8 grudnia 1980 roku.

Hunter Davies jest autorem przeszło 40 książek. Pisał do „The Guardian”, „New Statesman” i „The Sunday Times”. Mieszka w Londynie z żoną, pisarką Margaret Forster.

Hunter Davies, John Lennon
John Lennon. Listy
Kategoria: Biografie, wspomnienia, Tytuł oryginału: The Lennon Letters, Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wyd. Prószyński i S-ka
Data wydania: 09.10.2012, Format: 190mm x 248mm, Oprawa: twarda, Liczba stron: 408, Cena detaliczna: 49,90 zł

2018-03-14T09:03:58+00:0026 września 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: