Strona główna » Blog » Gwiazdy na pokazie Papropcki&Brzozowski

Gwiazdy na pokazie Papropcki&Brzozowski

W surowych wnętrza Soho Factory w Warszawie odbył się pokaz jednego z najbardziej uznanych duetów projektantów Papropcki&Brzozowski. Na tak spektakularnym modowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć całej plejady gwiazd.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Michał Żebrowski z żoną Aleksandrą, Mariusz Treliński i Edyta Herbuś, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, Piotr Rubik i żoną Agatą, Anna Mucha, Natasza Urbańska, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Weronika Książkiewicz, Magdalena Boczarska, Izabela Trojanowska, Natalia Lesz, Anita Sokołowska. Talentowi projektantów pozostaje wierna także Cisowianka Perlage, która po raz kolejny patronowała ich pokazowi.

Projektanci jak zwykle nie zawiedli. Kolekcja na jesień i zimę 2012/2013 zatytułowana „Chelsea Girls” była pełna kontrastów, awangardowa i drapieżna. Nawiązywała ona do kultowego filmu Andy Warhola z roku 1966, którego akcja
rozgrywa się w nowojorskim hotelu Chelsea. Inspirując się tak barwną postacią i jej najbardziej nowatorskim dziełem stworzyli kreacje, które stawiają na elegancję i kobiecość a jednocześnie potrafią wydobyć z kobiety subtelny, dziewczęcy wdzięk.

W kolekcji dominowały beże, brązy, szarości i czernie. Materiały o grubszej fakturze – wełna, futro, czy kaszmir –  sąsiadowały z delikatnymi tkaninami, takimi jak jedwab. Sporo było też tkanin z połyskiem. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski są ulubionym designerami polskich gwiazd, a wczorajszy pokaz niewątpliwie wzbudził ich niekłamany zachwyt.

„Pokaz bogaty – dużo różnych kreacji. Mnie najbliższe są te luźne, czyli swetry i płaszcze. Uwielbiam też ich czarne sukienki, zarówno długie, jak i krótkie” – przyznała po pokazie Maja Ostaszewska. Katarzynie Figurze z kolei przypadły
do gustu inspiracje filmowe. „Bardzo mnie uszczęśliwił ten pokaz, ponieważ był blisko tematyki, w której się obracam, czyli filmu. Blond peruki, w których wystąpiły modelki, skojarzyły mi się z Kim Novak w filmach Hitchcocka, z „Pięknością dnia” z Catherine Deneuve, czy z „Nagim Instynktem” i Sharon Stone. Projektanci zauroczyli mnie połączeniem tradycji z awangardą” – stwierdziła aktorka.

[nggallery id=2860]

[nggallery id=2859]

2012-06-11T09:13:38+00:0011 czerwca 2012|Gwiazdy, Moda|

Może zainteresuje Cię również: