zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Gwiazdy na jubileuszu Volvo

Gwiazdy na jubileuszu Volvo

Salon dealerski zamieniony w ogród botaniczny, koncepcyjne elektryczne Volvo, ekskluzywny koncert Andrzeja Smolika oraz pokaz pirotechniczny – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na gości gali z okazji 10-lecia autoryzowanego dealera marki Volvo – Domu Volvo. A wśród uczestników imprezy można było zauważyć m.in. Piotr Adamczyka, Jana Engela, Macieja Orłosia, Annę Korcz, Annę Wiśniewską, Zygmunta Chajzera, czy Aleksandrę Szwed.

Wydarzenie, które odbyło się 12 maja 2011 r. było ekologiczne i to z dwóch powodów. Po pierwsze Dom Volvo zyskał bluszczową fasadę, a wnętrze salonu zamieniło się w ogród botaniczny. A po drugie, specjalnie na 10-lecie Domu Volvo, ze Szwecji przyjechało koncepcyjne Volvo C30 ReCharge. Auto, którego każde koło napędzane jest osobnym elektrycznym silnikiem jest protoplastą elektrycznych samochodów Volvo, które w niedługim czasie pojawią się na rynku – C30 BEV oraz V60 Plug-In.
10-lecie Domu Volvo to dla nas wielkie wydarzenie. To okazja do prawdziwego świętowania z klientami i równie dobry powód do zaprezentowania w Polsce jedynego w swoim rodzaju koncepcyjnego i w pełni elektrycznego Volvo. – powiedział Piotr Pawłowski, Dyrektor Zarządzający Domu Volvo.

Volvo C30 ReCharge to koncepcyjny samochód, który łączy w sobie zalety auta miejskiego i ekologicznego. Każde jego koło jest napędzane osobnym elektrycznym silnikiem i na samym zasilaniu z akumulatorów może on pokonać 100 km. Po wyczerpaniu baterii, zasilanie przejmuje 4-cylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1.6 l., który podczas hamowania doładowuje akumulatory. Ładowanie baterii trwa tylko 3 godziny, a już po pół godzinnym ładowaniu można pokonać 50 km.

Volvo C30 ReCharge jest doskonałym przykładem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju marki w sektorze ekologicznych samochodów. Tym bardziej cieszymy się z tego, że już w 2012 roku w Polsce pojawi się wersja produkcyjna tego modelu z silnikami czysto elektrycznymi. Planowany zasięg Volvo C30 ReCharge będzie wynosił 150 km i przy tym będzie tak samo bezpieczny i komfortowy jak „zwykła” C30-stka. To idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w mieście, czy też strefa podmiejskich – skomentował Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska

Koncepcyjne Volvo będzie można również zobaczyć podczas Dni Otwartych, które odbywają się w Domu Volvo w ten weekend. W siedzibie przy ulicy Puławskiej 558/560 w Warszawie dla dorosłych i ich dzieci przygotowano masę atrakcji, a w tym m.in. pokaz prototypowego Volvo C30 ReCharge, symulator dachowania, pokazy samochodów Volvo, warsztaty plastyczne oraz recyklingowe i wiele innych. Do zobaczenia – zaprasza Piotr Pawłowski z Domu Volvo.

[nggallery id=1132]

 

2011-05-15T09:11:33+01:0015 maja 2011|Gwiazdy|

Może zainteresuje Cię również: