Strona główna » Blog » Gwen Stefani pomaga dzieciom w Japonii

Gwen Stefani pomaga dzieciom w Japonii

Gwen Stefani, wokalistka grupy No Doubt, celebrytka i projektantka mody przekazała 1.000.000 dolarów na rzecz pomocy dzieciom poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Japonii.

Pieniądze otrzyma organizacja Save the Children, organizująca pomoc dla najmłodszych na całym świecie. Gwen zamierza również zapoczątkować zbiórkę pieniędzy wśród swoich fanów, m.in. poprzez aukcje atrakcyjnych przedmiotów czy sprzedaż specjalnych koszulek.

„Japonia inspiruje mnie od wielu lat, jestem naprawdę zakochana i pełna szacunku dla tego kraju, jego mieszkańców i ich kultury. Klęski, do których tam dochodzi, łamią mi serce i zrobię wszystko, co będę mogła, by pomóc. Nigdy nie mogła bym tego jednak dokonać bez miłości i pomocy ze strony moich fanów.” – mówi Gwen Stefani.

Zauroczenie artystki Japonią rozpoczęło się podczas jej pierwszego tournee z grupą Doubt w 1996. Gwen związała się wówczas z artystyczną bohemą Harajuku (jedna z dzielnic Tokio), w której życie koncentruje się wokół muzyki, sztuki, mody, kreatywnych i twórczych działań. Młodzieżowa kultura Harajuku stała się inspiracją zarówno dla linii odzieży Harajuku Lovers, jak i utworu „Harajuku Girls.”

foto:PRNewsFoto

foto:PRNewsFoto/Kris Connor/Getty Images North America

2018-03-14T11:33:16+00:0026 marca 2011|Gwiazdy|

Może zainteresuje Cię również: